Za to, že chce Mercedes opustit DTM, jej bývalý pilot F1 nazval “fucking idiots”

Takhle sprostá slova Mercedes ve formuli 1 určitě nikdy neslyšel. "Fucking hell Mercedes" nebo "You fucking idiots". Tohle na adresu stáje směroval účastník 109 velkých cen formule 1 o uplynulém víkendu na Hockenheimringu během závodu německého mistrovství cestovních vozů DTM Timo Glock.

Štítky: DTM Mercedes Motorsport Zveřejněno 6. 05 2018 — GPF1.cz

Úmysl tohoto neobvyklého činu byl ale motivovaný dobrými úmysly. Mercedes totiž na konci sezony DTM opouští. Hodlá se soustředit na dvě soutěže: F1 a formule E.

Nedělní závod DTM na německém Hockenheimringu měl ale přitom velmi vzrušující průběh. Timo Glock, který závodí pro BMW, sváděl po většinu závodu atraktivní bitvu s Britem Garym Paffettem, šampionem z roku 2005. Nakonec sice dojel třetí, protože jej překonal Němec Mike Rockenfeller z Audi, šampion z roku 2013, takže pořadí na stupních vítězů bylo BMW, Audi, Mercedes. Žádné další automobilky se DTM neúčastní.

Nic to ale neubralo na atraktivnosti závodu. Po projetí cílovou čárou Timo Glock do rádia zahulákal věty, které záměrně nepřekládáme:

“The best fucking racing. Fucking hell Mercedes, this is why you should not leave this championship, you fucking idiots.”

Timo Glock tímhle způsobem chtěl přesvědčit Mercedes, aby v DTM zůstal. Sám přiznal, že si to promyslel kolo před cílem, kdy už věděl, že vyhraje. Za sprostá slova se ale omlouvat nehodlá.

“Je to můj osobní názor a já si do rádia můžu říkat, co chci,” řekl Timo Glock, který ve formuli 1 závodil pro týmy Toyota a Virgin/Marussia. Třikrát získal stupně vítězů v Maďarsku 2008 a Malajsii, Singapuru 2009.

Mercedes slovy svého šéfa Ulricha Fritze výzvu Tima Glocka přijal s potěšením.

“Je pěkné vidět, že nás uznávají jako soupeře,” řekl Ulrich Fritz. “Ale pochybuji, že to něco na plánech Mercedesu (opustit DTM) změní.”

“Měli by stejně změnit názor,” reagoval na to Timo Glock.

Diskuse k článku

Napsat komentář