Za stejnou chybu přijde pokuta 25 tisíc eur, nebo žádný trest. Ferrari se zlobí

Scuderia po třetím tréninku na Grand Prix Monaka inkasovala pokutu ve výši 25 tisíc eur za to, že Carlos Sainz kvůli špatnému pokynu týmu zablokoval Lance Strolla. V závodě ale pilot Ferrari doplatil právě na blokování ze strany o kolo zpět jedoucích soupeřů, které ale nikdo neřešil.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari GP Monaka Zveřejněno 3. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

„Komisaři řekli, že to byl nepřijatelný incident. My ale udělali vše, abychom se v dané chvíli vyhnuli,“ stojí si za svým šéf Ferrari Mattia Binotto. Sainze navíc v neděli v závodě zdrželi oba piloti Williamsu, avšak trest se tentokrát nekonal.

„Stálo nás to závod,“ štve Sainze. „Chceme, aby pravidla byla v tomto ohledu jasnější. Nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem byl během víkendu zablokován. Pak ale nerozumím tomu, proč jsme jen my dostali pokutu. Proč se neřeší i ostatní incidenty?“ nechápe Španěl, který popsal inkriminovaný moment s piloty Williamsu.

„Vyjel jsem z boxu a na mokré dráze se mi protočila kola. Tak se přede mě dostaly williamsy. Jel jsem za nimi asi půl kola, než jsem zahřál pneumatiky. Ale to mě stálo první pozici, kterou jsem neudržel ve prospěch Checa Péreze. Dovedete si představit, jak jsem křičel do vysílačky, ať uhnou. Ale z nějakého důvodu to trvalo déle, než by mělo…“