Za špatné tempo Red Bullu v Singapuru můžou data ze simulátoru

Poradce týmu Red Bull Helmut Marko přiznal, že rakouský tým získal před Velkou cenou Singapuru špatná data ze simulátoru, která ovlivnila celý závodní víkend.

Štítky: GP Singapuru Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 25. 09 2019 — Lukáš Podstata

Red Bull přijel do Singapuru v roli favorita a byl dokonce pasován na vítěze. Očekávání však rakouská stáj nenaplnila. Max Verstappen sice porazil oba piloty Mercedesu a skončil třetí, ale jak sám pilot přiznává, na vítězství v Singapuru neměl. „Mohl bych vám tady vyprávět velký příběh, ale prostě to nevyšlo,“ zhodnotil stručně závod Verstappen.

Helmut Marko, poradce týmu Red Bull, ale přišel s delším prohlášením a vysvětlil, kde měl Red Bull největší problém. „Náš problém vychází ze simulátoru. Získali jsme data, která nebyla správná,“ řekl stanici ORF Marko. „Víte, kvůli datům ze simulátoru jsme špatně nastavili náš podvozek a autu kvůli tomu chyběla stabilita. Také jsme měli opravdu málo přítlaku, a to v závodě rozhodlo,“ je si jistý Marko.

Šéf týmu Red Bull Christian Horner si dokonce myslí, že pokud by Mercedes nezvolil špatnou strategii zastávek v boxech, Max Verstappen by nedokázal oba piloty německého týmu porazit. „Bylo by to pro nás mnohem horší, kdyby Mercedes neudělal chyby ve strategii,“ říká Horner.

Diskuse k článku

Napsat komentář