Za Ricciardův špatný začátek v McLarenu mohl i stesk po domovu

Australan přiznal, že za nedobrými výsledky v úvodu partnerství s McLarenem zřejmě byl i stesk po jeho nejbližších. S těmi nemohl trávit čas kvůli přísným protipandemickým opatřením, která v Austrálii panovala, respektive panují.

Štítky: Daniel Ricciardo McLaren Zveřejněno 14. 01 2022 — Lukáš Štěrovský

Australan se v úvodu sezony potácel na chvostu první desítky a vypadalo, že o svoji rychlost přišel. Sám svoji formu označil za směšnou. „U všeho platí, že musíte být v dobré náladě, abyste podali správný výkon. Musíte mít funkční život, vztahy… to vše se promítá do vašeho tréninku, energie a nálady.

Jsem zvyklý kolem sebe nemít rodinu, ale tohle už bylo příliš dlouhé,“ vysvětluje, že kvůli pandemii se s rodiči a přáteli osobně neviděl od června 2020. „Chyběli mi přátelé a moje věci, neměl jsem jak vypnout, odjet někam na víkend a nemyslet na F1 – neměl jsem nic, jak uniknout.

Podcast: Loňské příběhy F1, které letos mohou, nebo budou, vypadat jinak

Proto byla první polovina sezony náročná. Bylo těžší vyzařovat pozitivitu, energii a podobné věci. Jasně že jsem si k tomu nakonec našel cestu, ale musel jsem na tom mnohem víc pracovat. A to bylo náročné,“ přiznává bez okolků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daniel Ricciardo (@danielricciardo)

Ricciardo si přestávku užívá.

Ricciardo, který před posledním závodem sezony prozradil, že se na zimu do Austrálie vrátí, i kdyby měl být v karanténě a dva týdny zírat na strop hotelového pokoje, přiznal, že podobný pocit zažil asi poprvé v životě.

„Stesk po domově zní asi moc dramaticky, ale rozhodně mi chyběla rodina. Normálně máme tu skvělou možnost, že řeknu: Koupím vám letenky, naskočíte na letadlo a přiletíte. Ale to teď nešlo a bylo to frustrující, protože jsme to nemohli ovlivnit,“ dodává pilot McLarenu.

Podle něj je navíc lidský prvek u pilotů F1 obecně trochu přehlížen. „Myslím, že to platí pro kohokoliv, kdo se pohybuje v záři reflektorů nebo v televizi, že se navenek nejeví jako skutečný člověk.

Je to, jako když jste herec – člověk si řekne aha, to je Brad Pitt, superman. Ten může dělat cokoliv, takže nemůže být smutný. Ale je to ošemetné. Cestujeme tak moc, že se nám stýská po blízkých.

Když se pak člověku nedaří, má to na něj negativní vliv, protože každý chce vnímat podporu a lásku. Neříkám, že to má dopad na řízení, ale jakmile nemáte dobré výsledky, můžete se cítit velmi osaměle,“ má jasno vítěz italské Grand Prix, jehož forma ale koncem roku opět klesla…