Za problémy Red Bullu nemůže jen Renault, ale také samotný tým

Kritika Maxe Verstappena je neférové v tom smyslu, že míří jen na dodavatele motorů Renault, Za problémy si ale do určité míry může také samotný tým Red Bull. Je o tom přesvědčen Bob Bell, technický šéf Renaultu.

3 Štítky: Red Bull Renault Zveřejněno 16. 10 2018 — GPF1.cz

Řada technických selhání umocňuje frustraci Maxe Verstappena tak moc, že nemá problém kritizovat dodavatele motorů Renault, který to ale nese velmi nelibě.

Podle Boba Bella je ale neférové, že je kritizován jen Renault.

„Max chce být rychlý, protože je mladý a nedočkavý,“ prohlásil Bob Bell. „Chce vyhrávat závody, protože ví, že má potenciál. A je zklamaný, když se auto porouchá.

Ale on obviňuje jen náš motor.“

Bob Bell naráží na to, že dodává všem týmům stejně nastavené motory.

„V motorech, které používají vozy našeho továrního týmu a v těch, které jdou našim zákazníkům, nejsou žádné rozdíly. Faktorem může být způsob, jakým je motor ve voze umístěn, nebo mají prostě jen smůlu,“ řekl Bell, aniž by byl konkrétnější.

Renault a Red Bull se definitivně rozchází na konci letošní sezony. Od příštího roku Red Bull s jezdci Maxem Verstappenem a Pierrem Gaslym přesedlají na motory Honda.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Za problémy Red Bullu nemůže jen Renault, ale také samotný tým”

 1. Louis65 napsal:

  Ale vzdyt to je TEN Renault a ne TA prevodovka TA spojka.

 2. Jirka_1 napsal:

  vocho67:
  nevíš, že za všechno může ženská? :-))

 3. vocho67 napsal:

  Jakou převodovku používá Red Bull? Je to výrobek Renaultu nebo mají vlastní? Nedávno měl poruchu Ricciardo. Samozřejmě se to hodilo okamžitě na Renault. Pak bylo oznámeno, že se porouchala spojka. Je spojka od Renaultu?

Napsat komentář