Za problémy Hondy je vinen McLaren. S Renaultem to nebude lepší

Bývalý šéf formule 1 se vyjádřil k současnému dění, jehož středem je Honda, potažmo McLaren. Bernie Ecclestone navíc přinesl i zaručenou zprávu ohledně budoucnosti Fernanda Alonsa.

2 Štítky: Bernie Ecclestone Zveřejněno 13. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Formulí 1 poslední dobou otřáslo hned několik, byť zatím neoficiálních zpráv – přestup Carlose Sainze do Renaultu, konec partnerství McLarenu a Hondy, navázání spolupráce mezi Hondou a Toro Rosso… s další informací teď přišel i bývalý šéf šampionátu Bernie Ecclestone.

Podle něj už je rozhodnuto i o budoucnosti Fernanda Alonsa. Ecclestone samozřejmě k celé situaci kolem Hondy nezapomněl dodat i svůj vlastní názor. „Dohoda mezi McLarenem a Renaultem je hotová. Alonso tak zůstane s McLarenem, což je super zpráva,“ tvrdí Ecclestone.

„Nicméně nevím, proč by měl být McLaren s Renaultem spokojenější, než byl s Hondou. Nebyla to chyba Hondy, že se McLarenu nedařilo. Byla to chyba McLarenu. Každý den se jenom o všem hádali – místo toho, aby spolupracovali. To bylo trochu hloupé,“ má jasno Mr. E.

Hovoří se o tom, že právě spojení s Renaultem bylo klíčovým faktorem pro udržení Alonsa, který by měl v týmu setrvat minimálně ještě jeden rok.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Za problémy Hondy je vinen McLaren. S Renaultem to nebude lepší”

  1. Mansell napsal:

    Rendy:
    To si dělá srandu? McLaren měl dost velkou trpělivost s Hondou a chtěli jen to, co jim Honda slíbila, konkurenceschopnou PJ a to se bohužel nestalo. Navíc Honda ani pomoct nechtěla, všechno prý zvládnou sami a jak to dopadlo vidíme…

    No já nevím, byl to McLaren kdo prosazoval malý motor a Honda mu vyhověla, protože McLaren byl posedlý myšlenkou udělat hodně vyspělou aerodynamiku na svém voze

  2. Rendy napsal:

    To si dělá srandu? McLaren měl dost velkou trpělivost s Hondou a chtěli jen to, co jim Honda slíbila, konkurenceschopnou PJ a to se bohužel nestalo. Navíc Honda ani pomoct nechtěla, všechno prý zvládnou sami a jak to dopadlo vidíme… 😕

Napsat komentář