Za naši kolizi mohl Bottas, shodují se Räikkönen s Verstappenem

Pilot Mercedesu v první zatáčce odstartoval kolizi, která vyřadila oba soupeře.

Štítky: Kimi Räikkönen Max Verstappen Valtteri Bottas Zveřejněno 14. 05 2017 — Pavel Fabry

Kimi Räikkönen s Maxem Verstappenem mají jasno v tom, kdo mohl za jejich vzájemnou kolizi a odstoupení v úvodním kole Velké ceny Španělska. Svorně ukazují prstem na Valtteriho Bottase, který celý incident odstartoval.

Fin, který před dvěma týdny v Soči oslavil své první vítězství ve formuli 1, v Barceloně dobře odstartoval, jeho postup však přibrzdila hradba vozů Sebastiana Vettela a Lewise Hamiltona. Bottas do první zatáčky brzdil dříve, což umožnilo Räikkönenovi a Verstappenovi dostat se vedle něj. Fin v těsné situaci trefil svého krajana, který pak ve snaze srovnat smyk bezmocně trefil pilota Red Bullu. Räikkönen s Verstappenem byli okamžitě ze hry venku.

„Všechno to začalo, když jsem dostal ránu na pravý zadní roh,“ řekl Räikkönen. „Trochu mi to poskočilo, pak už se samozřejmě auto nedá moc ovládat. Potom jsme se srazili s Maxem, ale začalo to všechno tím prvním dotekem. Co s tím člověk nadělá?

Dobře jsem odstartoval, ale už na rovince mě Bottas jednou zablokoval, musel jsem tedy už tam zvolnit. Pak jsme se srazili a můj závod tak skončil.“

Verstappen k incidentu dodal: „Myslím, že je jasné, co se stalo. Valtteri trefil Kimiho, načež bylo samozřejmě pro Kimiho těžké ovládat svoje auto, takže pak najel do mě. Normálně se to tam ve třech dá zvládnout, je to vždycky velmi těsné.

Byla to velká smůla. Když jste na vnější straně, víte, že je to trochu zrádné, já jsem se tam snažil nechat trochu místa, ale pak do mě to ferrari najelo. Tohle k závodění patří.“

Bottas se kritice soupeřů bránil: „Neudělal jsem to schválně, je smůla, že jsme se srazili, ve skutečnosti to byl jen malý kontakt.“

Incident však dal vzniknout dojemnému příběhu. Televizní kamery si totiž krátce po odstoupení Räikkönena vybraly na tribuně malého chlapce v barvách Ferrari, kterého výpadek jeho oblíbence rozplakal. Záběr rychle oblétl celý paddock a než samotný závod skončil, byl chlapec i se svými rodiči pozván do zákulisí týmu Ferrari, kde se přímo s Kimim Räikkönenem mohl osobně setkat.

Diskuse k článku

Napsat komentář