Za Mazepinovými slzami jsou problematické vztahy v Haasu

Slzy Nikity Mazepina v Brazílii nebyly jen o klíčové chybě, kterou udělal v páteční kvalifikaci.

Štítky: Haas Nikita Mazepin Zveřejněno 16. 11 2021 — Jiří Košta

Kontroverzní ruský nováček překvapil svět formule 1, když při pátečním rozhovoru s novináři působil neuvěřitelně emotivně.

V neděli poté, co v závodě porazil svého týmového kolegu Micka Schumachera, připustil, že v tomto okamžiku bylo víc, než se původně zdálo.

„Bylo to hlavně kvůli chybě. Ale také jsem v předchozích závodech prošel docela těžkým obdobím a v týmu jsou nějaké problémy,” vysvětlil Mazepin, který je již podepsaný pro rok 2022.

„To vše dělalo výsledek v tu chvíli ještě důležitějším. Vystoupíte z auta a máte čtyři minuty, než si promluvíte s novináři, kteří kladou otázky, aby tyto vzpomínky vyvolali.

V mém životě není nic jiného než závodění, jsem tomu úplně oddaný, a tak když se něco pokazí, jsem naštvaný. Je to přirozené.”

Po Mexiku se objevily příběhy, které byly popřeny, o tom, jak byl Mazepin vyhozen z nočního klubu při oslavách odchodu člena týmu Haas.

„Ano, máme v týmu nějaké personální změny. Někteří lidé odcházejí, jiní přicházejí, a to se dělo během několika předchozích závodů. Vím, že ne všichni, s nimiž pracuji v této sezoně, zůstanou v týmu příští rok,” prozradil Mazepin.

„Jeden z mých inženýrů přešel minulý týden do jiného týmu, ale toto není jediný příklad. To vše vytváří určité obtíže. Samozřejmě chci, abychom si udrželi dobré lidi, protože to platí v každé oblasti. Bohužel v našem sportu nejsou dobré osobní vztahy tím faktorem, který by lidi přiměl zůstat.

Ve většině případů existují finanční důvody. Kdybych byl o deset let starší než jsem a měl bych děti, udělal bych stejná rozhodnutí jako oni,” dodává ruský závodník.

Výrobce iPhonů míří do světa elektromobilů