Za letošní problémy Red Bullu s aerodynamikou může pořád Renault

Alespoň takové je tvrzení poradce stáje a neoficiálního šéfa Helmuta Marka. Třaskavé vztahy mezi bývalými partnerskými firmami tak zřejmě jen tak neutuchnou.

Štítky: Helmut Marko Red Bull Renault Zveřejněno 9. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

Přestože Red Bull již letos dosáhl na stupně vítězů, za běžných okolností na souboje o vítězství přece jen stále nemá. Tým trápí hlavně aerodynamika, která v minulosti byla jeho chloubou. Proč tomu tak teď není?

Podle Helmuta Marka může za vše přechod z motorů Renault na agregáty Honda, které ale chválí. „Vloni jsme měli nedostatek výkonu. Letošní auto jsme tedy navrhovali tak, aby mělo co nejmenší odpor vzduchu, abychom tuto nevýhodu kompenzovali.

Ztrácíme čas v zatáčkách, ale Honda výrazně zlepšila svoji výkonnost, takže na to můžeme reagovat,“ těší Marka. Red Bull by už v Barceloně měl nasadit výrazně upravený vůz, kterým se chce přiblížit čelu startovního pole.

Za aspiranta na vítězství z vlastní stáje pak Marko považuje Maxe Verstappena. „Hamilton, Bottas, Vettel i Leclerc měli silnější i slabší momenty. Jenom Max je letos zatím bezchybný a dostává z auta vše, dokonce víc, než jaký je jeho potenciál. Je připravený na zisk titulu. V Barceloně chceme dokázat, že my jsme také připraveni,“ dodává poradce Red Bullu.

Marko má jasno v tom, kdo letos jako jediný jezdí bez chyb.

Diskuse k článku

Napsat komentář