Hülkenberg a nová podlaha rovná se úspěch Renaultu

Oproti minulému víkendu je to jako nebe a dudy. Renault do Silverstone přivezl několik úprav a zdá, že trefil hřebíček na hlavičku. Kvalifikační počin Nika Hülkenberga připisuje šéf Renaultu nové podlaze.

Štítky: GP Velké Británie Renault Zveřejněno 15. 07 2017 — Josef Nekvinda

Nico Hülkenberg kvalifikačním výsledkem v Silverstone vystoupal až na dosavadní vrchol možností Renaultu. V první části skončil čtvrtý, v prostřední pátý a v boji o samotnou pole position si připsal zisk šesté příčky. Na startu zítřejšího závodu nakonec poskočí ještě o pozici výše. To v důsledku penalizace Valtteriho Bottase a výměnu převodovky na jeho voze. Podle šéfa Renaultu Cyrila Abiteboula za tímto skvělým počinem stojí nová podlaha na Hülkenbergově autě. Ta prý znamenala okamžitý nárůst výkonnosti.

„Úžasný den,“ rozplýval se Abiteboul. „To je typická formule 1. Rakousko opustíte daleko za zbytkem pole, a najednou o týden později přijedete do Silverstone a auto je úplně jiné. Věděli jsme, že si přivážíme spoustu úprav. Nezveličovali jsme naše očekávání, ale ani to zvenčí. Nasadili jsme podlahu a všechno okolo toho, přičemž od Budapešti toho přibude ještě daleko více.

Tahle podlaha je jakýmsi spouštěčem pro další kroky, které přijdou. Jsem opravdu šťastný, protože je to dobré pro všechno, co je již dále připraveno, neboť ve větrném tunelu jsme o pár týdnů s pracemi na autě napřed. To jen potvrzuje, že směr který sledujeme, je správný doufejme, že se vyplatí,“ lamentoval dále šéf francouzského týmu.

Z výsledku měl pochopitelně velkou radost i jeho strůjce Nico Hülkenberg, pro kterého to byla jedna z nejlepších kvalifikací. „Dneska jsme v kvalifikaci byli veleúspěšní a budeme startovat hned za těmi top týmy. Našel jsem ten správný rytmus a pak se nám podařilo zajet dobré časy. S autem jsem se cítil jistý, takže jsem byl schopen produkovat dobrá kola. Úpravy, které jsme si sem přivezli, zdá se, hrály taktéž podstatnou roli. Znamená to, že zítra to bude opravdová zkouška. Budu velmi rád, když domů dovezu nějaké body,“ nedělá si zároveň iluze Hülkenberg.

Pro Renault se jedná o nejlepší kvalifikaci od jeho vstupu do F1 minulou sezonu. Stáj si rovněž připomíná tento víkend 40 let od vůbec prvního závodu, který v královně motorsportu absolvovala.

Diskuse k článku

Napsat komentář