Za incident po startu GP Singapuru nebude nikdo potrestán

Sportovní komisaři rozhodli, že žádný z pilotů zapletených do postartovní kolize nenese převážnou nebo úplnou vinu za incident před první zatáčkou.

Štítky: GP Singapuru Zveřejněno 17. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Vettel, Verstappen a Räikkönen spolu kolidovali ještě před nájezdem do první zatáčky, když obě ferrari ‚zmáčkla‘ red bull Maxe Verstappena. Ke sportovní katastrofě tak bylo zaděláno. Neovladatelný Räikkönenův monopost pak ještě smetl Fernanda Alonsa.

Zatímco Verstappen a Räikkönen byli vyřazeni okamžitě, Vettel i Alonso utrpěli výrazná poškození na svých vozech, kvůli nimž museli odstoupit vzápětí. Přestože se zdá, že kolizi odstartoval Sebastian Vettel, potrestán nakonec nebude nikdo.

Sportovní komisaři totiž vydali prohlášení, v němž stojí, že „nikdo není zcela nebo převážně vinen za incident. Rozhodnutí padlo na základě zkoumání videa a prohlášení Sebastiana Vettela, Kimiho Räikkönena a Maxe Verstappena.

Pilot vozu č. 7 Kimi Räikkönen měl velmi dobrý start a byl schopen předjet číslo 33 (Maxe Verstappena) po levé straně dráhy. Ve stejném čase vůz č. 5 (Sebastian Vettel), který měl pomalejší start, začal pohyb k levé straně. Následkem toho všechny tři vozy kolidovaly, navíc vozy 7 a 5 v první zatáčce trefily vůz 14 (Fernando Alonso).

Komisaři rozhodli, že nikdo z jezdců nenese za incident úplnou nebo převážnou vinu, a proto nebude nikdo potrestán.“

ANKETA: Kdo je viníkem postartovní kolize?

Diskuse k článku

Napsat komentář