Za dominanci Mercedesu mohou i čistky u soupeřů

Red Bull, McLaren i Ferrari procházejí personální restrukturalizací. Mercedes se oproti tomu mohl opřít o kontinuitu, která mu pomohla k suverénnímu ovládnutí sezony 2014.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 13. 12 2014 — Michal Mikoláš

Red Bull, McLaren i Ferrari procházejí personální restrukturalizací. Mercedes se oproti tomu mohl opřít o kontinuitu, která mu pomohla k suverénnímu ovládnutí sezony 2014.

Hlavní ingrediencí pro úspěch Mercedesu v této sezoně byly rozhodně vynikající pohonné jednotky v kombinaci s povedenou aerodynamikou. Stříbrným šípům však pomohli i samotní soupeři. Zatímco Mercedes si užíval stabilitu, ostatní top týmy zažívaly personální zemětřesení.

„Vypadalo to, že naši rivalové propustili snad polovinu svých zaměstnanců. Řekl bych, že se dostali do obtížné situace. Kdyby místo neustálého kritizování sebe a sportu raději dali hlavy dohromady, myslím, že bychom se o první místo báli mnohem více,“ řekl John Owen, šéfdesignér stáje Mercedes.

V příštím roce bude Mercedes zřejmě v těžší pozici než letos – bude se snažit titul obhájit. Geoff Willis, ředitel oddělení technologie, dobře ví, že udržet si náskok z uplynulé sezony nebude snadné:

„Jde to dobře, zlepšujeme se. V tomto byznysu ale musíte zůstat skromní. Úspěch v jedné sezoně vám ještě nezaručí dobré výsledky v následujícím roce. Věřím a myslím, že budeme silní. Technické regule pro příští rok ovšem nepředstavují žádnou velkou změnu, což je samo o sobě výzva. Je těžší najít další vylepšení.

Pustili jsme se do projektu, který započal před čtyřmi lety, možná ještě dříve. Pracovní skupina kolem šasi úzce spolupracovala s motoráři. To se projevilo v dominantních výkonech v letošním roce. Předešlé tři sezony byly velmi obtížné, ale poučili jsme se z nich.“

Diskuse k článku

Napsat komentář