Z odchodu současných inženýrů Mercedes strach nemá

Šéf německo-britské stáje Toto Wolff prohlásil, že úspěchy Mercedesu nestojí na jednotlivcích, ale na celé organizaci. Proto nemá obavy z výkonnostního poklesu, až jednou odejdou klíčoví zaměstnanci týmu. Wolffovým úkolem je vychovat jejich nástupce.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 12. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

I přes odchod uznávaného technického šéfa Paddyho Lowea, který přestoupil do Williamsu, před sezonou 2017 Mercedes získal další mistrovský double. Jeho tým navíc posílil ex-člen Ferrari James Allison a Stříbrné šípy se dlouhodobě mohou spolehnout na taková jména jako Aldo Costa nebo Andy Cowell.

Podle šéfa stáje Tota Wolffa se navíc Mercedes nebojí ani odchodu dalších inženýrů. Snaží se totiž pracovat tak, aby úspěch nestál pouze na několika vybraných jménech. „Struktura týmu v F1 je kvůli rychle se měnícímu prostředí a výzvám dynamická, nikoliv statická. Nemůžete jednoduše zmrazit organizaci, protože je úspěšná. Musíte hledět na další generaci lídrů, adaptovat se na nové výzvy.

Proto uvidíte, jak se tato organizace vyvíjí, jak přicházejí mladí inženýři a mechanici a členové managmentu. Tahle organizace nestojí na jednotlivých osobách, nestojí na Paddym, Jamesovi, Andym nebo mně.  Máme silnou základnu jednotlivců, kteří dělají obrovský kus práce, za níž by si zasloužili být více vidět.

A proto můžeme říci, že když vysoce postavený člověk opustí tým nebo nastane změna na vedoucích pozicích, organizaci to neovlivní, jelikož její základ je silný,“ tvrdí Toto Wolff. Právě jeho úkolem bude úkolem připravit mladé inženýry na to, že jednou nahradí silné články současných mistrů světa.

„Naším cílem, až současná generace vedoucích odejde, je být stejně silní, ale odlišným způsobem. Protože jen tak nenahradíte Jamese, Andyho, Marka Ellise nebo Alda Costu. To jsou velmi výjimeční lidé. Další generace ale nastoupí s vlastními schopnostmi a osobnostmi. Bude schopna rozvíjet tým. Moje osobní výzva je, že až jednoho dne odejdu, tak bych chtěl vědět, že se týmu bude i beze mě dařit lépe,“ přeje si Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář