Wolffová: Dejte šanci ženám v nižších sériích

Podle Susie Wolffové si ženy musí vybudovaly respekt a odstranit pochybnosti hned na začátku.

2 Štítky: Susie Wolffová Zveřejněno 7. 08 2015 — Marie Tomšíková

Tento týden poskytla Susie Wolffová rozhovor pro časopis Autosport, kde se opět vyjádřila o spojení ženy-motorsport.
“Záleží z jakého úhlu se na to podíváte. Náš sport tvoří jen malou část širokého příběhu účasti žen ve sportech obecně.V mé roli testovacího jezdce s Williamsem jsem blízko zboření zaběhnutého řádu.”

Susie Wolffová zastává názor, že je nutné dát ženám prostor ukázat se v nižších kategoriích.

“Není pochyb, že jako žena se budete muset více snažit, aby jste si dokázala získat respekt, protože na začátku o vás hodně lidí pochybuje. Ale jakmile to uděláte, je všechno jen o výkonu – a v motoristickém sportu, výkon = síla. Stopky nevidí pohlaví, rasu nebo jakýkoli jiný faktor; ty jen říkají, že jste rychlý nebo pomalý. A to je to, podle čeho jste posuzována.”

“Cítím, že mám povinnost předávat dál zkušenosti, které jsem získala, abych pomohla mladým ženám vyhnout se některým chybám, které jsem udělala. Čím více malé dívky a mladé ženy začnou závodit, tím více příležitostí budou mít na nejvyšší úrovni.”

Diskuse k článku

2 komentáře: “Wolffová: Dejte šanci ženám v nižších sériích”

  1. wrc.polo napsal:

    Teoreticky by sme vedeli závodiť všetci, ale reálne znalosti a skúsenosti sú nenahraditeľné. Susie má pravdu v tom ze je vhodné začať s danou športovou disciplínou čo najskôr.
    Inak porovnanie jej rýchlosti a vydrže so súčasnými pilotmi by bolo pri najmenšom zaujímavé. Ale nemyslím tým ojedinelú príležitosť.

  2. Honza napsal:

    Až se objeví nějaká žena která na to bude mít tak ať jí tu šanci dají, zatím se taková posledních 70 let neobjevila.

Napsat komentář