Wolff: Raději dodáme starší, ale vyzkoušené motory

Podle Wolffa za dominancí Mercedesu stojí několik let tvrdé práce a dobré výsledky si tým zaslouží. Uznává, že motor hraje velkou roli, ale důležité jsou i ostatní části. „Chceme pokračovat ve stejném režimu jako doteď – jeden tovární tým a k tomu zákaznické týmy. Se zákazníky máme mezi sebou respekt, ale víme, že zaměření na…

2 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 22. 09 2015 — Marie Tomšíková

Podle Wolffa za dominancí Mercedesu stojí několik let tvrdé práce a dobré výsledky si tým zaslouží. Uznává, že motor hraje velkou roli, ale důležité jsou i ostatní části.

„Chceme pokračovat ve stejném režimu jako doteď – jeden tovární tým a k tomu zákaznické týmy. Se zákazníky máme mezi sebou respekt, ale víme, že zaměření na jeden tým přináší dobré výsledky. Náš cíl je dodávat všem stejnou specifikaci motoru, ale mohou nastat i výjimečné situace jako na Monze. V poslední době provádíme úpravy, které musíme vyzkoušet přímo na trati, proto je těžké dodat všem stejné díly. Viděli jsme, že Nico měl s novou specifikací velký problém, proto raději dodáme vyzkoušené díly. Myslím si, že ostatní by neměli moc velkou radost, kdyby museli odstoupit jenom proto, že testují nový motor.“

S motorem od Mercedesu má (nebo by chtěla mít) zkušenost většina týmů ve startovním poli. Letos máme deset týmů, z toho čtyři s motorem od Mercedesu (Mercedes, Williams, Lotus, Force India). Zájem projevili Red Bull (Toro Rosso) a Haas, ale dohoda se neuskutečnila a týmy si musely hledat náhradu. Haas se dohodl s Ferrari a co se stane s Red Bullem, to zůstává nezodpovězenou otázkou. Naopak McLaren se odvrátil od Mercedesu a uzavřel smlouvu s Hondou.

Další kapitolou je otázka ohledně pilotů. V loňském roce byly jejich výkony vyrovnané, ale v letošní sezóně Nico Rosberg, mírně řečeno, ztrácí. Auto mají stejné, a tak se nabízí jediná možnost, a to že Hamiton má navrch po psychické stránce.

„Oba piloti podávají skvělé výsledky, chtějí dosáhnout na titul, ale Lewis má úplně jiný způsob života. Asi to je jedna z věcí, která ovlivňuje jeho výsledky. Ví, co dělá. Organizuje si svůj život tak, aby mu co nejvíce vyhovoval. Když má dobré výsledky, nemáme s tím problém,“ řekl Wolff.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Great Britain, #44 Lewis Hamilton (GBR, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), #6 Nico Rosberg (GER, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

2 komentáře: “Wolff: Raději dodáme starší, ale vyzkoušené motory”

  1. CZJ napsal:

    Nicovi by možná prospělo, kdyby šel jinam a trochu se psychicky srovnal. Loni se dostal pod tlak po kolizi s Hamiltonem a od té doby to s ním jde z kopce.

  2. Honza napsal:

    alibistické žvásty, prostě chtějí najít nějakou skulinku aby nemuseli zákazníkům dodávat to nejlepší…..

Napsat komentář