Že má Alonso jen dva tituly? Za to si může sám

Přílišné ego je podle Tota Wolffa důvodem, proč má Fernando Alonso na kontě jen dva tituly mistra světa. Z pohledu formule 1 je Španělova statistika pro šéfa týmu Mercedes zklamáním.

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Toto Wolff Zveřejněno 6. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

„K zisku titulu mistra světa je potřeba dělat moudrá rozhodnutí a udržet ego na uzdě. Proto má Lewis Hamilton titulů sedm a Fernando Alonso jen dva,“ tvrdí Wolff.

Španěl získal triumfy v letech 2005 a 2006 v Renaultu. Následně přestoupil do McLarenu, kde se střetl s Lewisem Hamiltonem. Následovala přestupní stanice v podobě návratu do Renaultu, než Alonso získal smlouvu s Ferrari.

Tam ale nadělal zlou krev a titul nikdy nezískal. Znovuangažmá v McLarenu bylo dokonce tak tragické, že Španěl radši přerušil kariéru, než se vrátil s Renaultem/Alpinem.

„Lidé tvrdí, že v Lewisově autě by mohl být mistr každý. Proč v tom autě teda není někdo jiný? Proč v roce 2013 přestoupil z McLarenu do Mercedesu? Byl to odvážný krok,“ uvažuje Wolff.

„I dnes se objevují případy lidí, kteří šli spíše za penězi. Fernando Alonso je bezpochyby jedním z nejlepších jezdců, kteří kdy závodili. Pro tento sport je zklamáním, že nemá na kontě víc než dva tituly.

Všechno je to o tom, že si uvědomujete, že jste jen součástí sluneční soustavy, nejste slunce; to není nikdo z nás. Ale někteří jezdci jsou nerozumní. Dostanou se do centra pozornosti médií a začnou si myslet, že svět se točí jen kolem nich,“ rýpe Wolff.

Ten naopak vyzdvihuje svého jezdce Lewise Hamiltona, jehož úspěchy lidé podle něj pořádně ocení, až když skončí. „Myslím, že Lewis není z mnoha důvodů vnímán tak, jak by si zasloužil. Myslím, že teprve až odejde do důchodu, lidé pochopí velikost jeho úspěchů…“

Španělův poslední titul je 15 let starý…