Mercedes znovu volá po třetích autech na tým

Šéf Mercedesu Toto Wolff znovu zdůraznil, že pokud týmy budou muset nasadit tři formule, Mercedes s tím nebude mít problém. Naopak si myslí, že to pomůže k zatraktivnění závodů. Debata o nasazení třetího auta se otevřela v loňském roce, kdy týmy Marussia a Caterham nesehnaly dostatek finančních prostředků. Marussia vynechala poslední tři závody a Caterham…

Štítky: Pravidla Třetí vozy Zveřejněno 22. 10 2015 — Marie Tomšíková

Šéf Mercedesu Toto Wolff znovu zdůraznil, že pokud týmy budou muset nasadit tři formule, Mercedes s tím nebude mít problém. Naopak si myslí, že to pomůže k zatraktivnění závodů.

Debata o nasazení třetího auta se otevřela v loňském roce, kdy týmy Marussia a Caterham nesehnaly dostatek finančních prostředků. Marussia vynechala poslední tři závody a Caterham dva. Ten se vrátil na finále v Abú Dhabí díky svým věrným fanouškům, kterým se podařilo pomocí veřejné sbírky vybrat dostatek peněz. Z Marussie se stal Manor, ale Caterham už nebyl schopný vrátit se do formule 1.

Diskuze na chvíli utichla, ale opět se vrací v souvislosti s možným odchodem Red Bullu a Toro Rosso. Týmy mají zázemí, finanční prostředky, konkurenceschopná auta, ale jsou bez motoru pro sezonu 2016. Tomu, že Red Bull a Toro Rosso opustí královnu motorsportu, věří ale málokdo. I váš názor je celkem jednoznačný. Podle čtenářů je šance na odchod “limonádové stáje” čtrnáct procent. (Poznámka: anketa je již uzavřena.)

Jakou odhadujete budoucnost Red Bullu?

Otázkou zůstává, zda by týmy zvládly nasadit třetí auto. Podle Wolffa by s tím Mercedes neměl nejmenší problém.

“Myslím si, že by to mohlo způsobit pohyb na trhu s piloty, a to by bylo pro fanoušky velice zajímavé. Vidím v tom šanci pro mladé jezdce. Museli bychom ale dořešit ještě jeden detail. Nesmí se stát, že na stupních vítězů uvidíme tři piloty ze stejného týmu. Celkově se mi ten nápad velice zamlouvá, ale já nedělám pravidla.”

Je pravda, že kdyby počet formulí ve startovním poli klesl pod dvacet, tak můžeme začít mluvit o krizi. Třetí auta by mohla nabídnout volná místa pro mladé a talentované piloty. Šanci by tak mohli dostat například Magnussen, Palmer, Wehrlein a další. Na druhou stranu, současná dominance Mercedesu by mohla způsobit to, že uvidíme jednobarevné stupně vítězů, a to si mnoho fanoušků nedokáže ani představit.

Motorsports: DTM race Hockenheim, Toto Wolff (AUT, Mercedes AMG Petronas F1 Team), *** Local Caption *** www.hochzwei.net

Diskuse k článku

Napsat komentář