Wolff bere loajalitu Verstappena k Red Bullu s rezervou

Toto Wolff se stále nevzdává myšlenky přivézt Maxe Verstappena do Mercedesu již v roce 2025.

Štítky: Max Verstappen Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 29. 06 2024 — Dominik Kovář

Mercedes s podpisem druhého pilota vedle George Russella pro rok 2025 nikam nepospíchá. Největším favoritem je aktuálně talentovaný Kimi Antonelli, ale tomu se zatím v F2 příliš nedaří. V šampionátu se zatím nachází na devátém místě, přičemž se ještě nedostal na stupně vítězů.

Nějakou chvíli byl předmětem spekulací o přestupu k Mercedesu Max Verstappen. Před víkendem v Rakousku Verstappen potvrdil loajálnost vůči svému týmu a dal jasně najevo, že se nikam nechystá.

Když byl s touto informací konfrontován Toto Wolff, odpověděl následovně: “Řekl Max opravdu ano? Nemyslím si, že to řekl doslova, ale já jsem tam nebyl. V poslední době jsem to řekl několikrát. Max Verstappen je mimořádným a momentálně nejlepším jezdcem. Každý, kdo cítí šanci, ho chce mít v monopostu. Ola Kallenius (generální ředitel Mercedes-Benz) si myslí totéž.”

Toto Wolff je jednoduše skvělý obchodník a Verstappena se nevzdává, protože cítí byť sebemenší příležitost. “Ponecháme si sedačku volnou, jak jen to bude možné. Je ale především na nás, abychom naše auto zrychlili. Pokud bude auto rychlé, bude za nás chtít jezdit více rychlých řidičů.”

S dalším popichováním ze strany Wolffa byl konfrontován jeho arcirival Christian Horner, který reagoval sobě známým důvtipem. “Pokud Mercedes chce příští rok ve voze Verstappena, Jos by mohl být k dispozici.”