Williams vítězství nečekal, ale Massův propad ho obrovsky zklamal

Podle Roba Smedleyho byl Mercedes v Rakousku nepřekonatelný, ale zároveň platí, že Felipe Massa neměl po startu z pole position tolik ztratit.

1 Štítky: Williams Zveřejněno 24. 06 2014 — Jan Pastorek

Podle závodního šéfinženýra Williamsu Roba Smedleyho byl Mercedes v Rakousku nepřekonatelný, ale zároveň platí, že Felipe Massa neměl po startu z pole position tolik ztratit.

Williams obsadil na Red Bull Ringu první startovní řadu, ale první dvě pozice v cíli získal Mercedes. Podle Smedleyho to jinak dopadnout mohlo jen těžko.

„Když Mercedes neměl problémy, byl tu o tři desetiny na kolo rychlejší než my, navíc mu pneumatiky držely trochu déle, takže byl samozřejmě v lepší pozici,“ konstatoval.

Ale i když Williams získal pozice hned za Mercedesem, s jedním aspektem závodu Smedley spokojený nebyl.

„Jak jsem řekl při hodnocení týmu, nemůžeme být spokojení s tím, že jsme měli jedno auto na první pozici a po prvním pit stopu vyjelo čtvrté, to je obrovské zklamání,“ uvedl.

„Ale jsou tu polehčující okolnosti, Felipeho kolo do boxů bylo pomalejší než Valtteriho, Valtteri měl rekordní závodní zastávku Williamsu, takže to mu získalo dalších asi osm desetin, a Felipe měl také potíže se zahřátím pneumatik v kole po výjezdu z boxů, což se mu v druhém stintu nestalo.“

„Já jsem po závodě všem řekl, že když závodí na tomto konci startovního pole, jde o detaily, a když uděláte řadu detailů špatně, tak se stane to, že se propadnete z prvního na čtvrté místo. To není dost dobré a nemůžeme s tím být spokojení.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Williams vítězství nečekal, ale Massův propad ho obrovsky zklamal”

  1. Mike.m napsal:

    Felipe myslím ze letos jednou vyhraje, když jeden mercedes nedojefe a druhy bude mít trable. Stát se může. Ale je divné ze se teď píše porad o Williamsů, ne že by to vadilo, ale co taky Seb, ten jestli vymění motor, má splněno 6 jednotek na sezónu ne? Pak bude šlapat jak flinstoun?

Napsat komentář