Williams v rozkladu. Největší naděje týmu Paddy Lowe si bere volno

Tým Williams uvádí osobní důvody jako příčinu toho, že technický ředitel týmu Paddy Lowe si bere volno a de facto je postaven mimo službu.

Štítky: Paddy Lowe Williams Zveřejněno 6. 03 2019 — Tomáš Richtr

Williams nestihl začátek testů, protože měl problémy auto vůbec postavit. To se nakonec povedlo poté, co tým přišel téměř o třetinu testů, ale auto najezdilo nejméně kilometrů a je bez debat nejpomalejší.

Šéfka Willimsu Claire Williamsová nechtěla nikoho konkrétně obviňovat a ani odpovídat na dotazy, zda budou padat hlavy. Ale podle zjištění britského Autosportu si nejnovější naděje týmu Paddy Lowe „vzal volno“.

Paddy Lowe má bohatou kariéru u samotného Williamsu, kde v letech 1987 až 1993 pracoval jako šéf přes elektroniku. Revolučním nápadem aktivního zavěšení kol pomohl Nigelu Mansellovi k titulu mistra světa v sezoně 1992. Následně jej angažoval McLaren pro období 1993 až 2013, tedy těsně po uplynutí mega úspěšné éry týmu (1984-1991). Jako tým získal McLaren titul jen v roce 1998.

Přišla ale éra Mercedesu v letech 2013 až 2017, přičemž počínaje rokem 2014 nevyhrál titul nikdo jiný než Mercedes. Přesto se Paddy Lowe rozhodl tým na konci sezony 2016 opustit a převzít roli technického ředitele u Williamsu. Výsledky ale nepřicházejí.

Není bez zajímavosti, že Paddy Lowe je v zákulisí vnímám jako velmi ambiciozní člověk a nová dohoda s Williamsem mu přinesla i vlastnictví určitého podílu v týmu.

K Williamsu upírá své naděje na návrat Robert Kubica, který je týmovým kolegou nováčka George Russella, člena akademie Mercedesu, který Williamsu dodává motory.

Diskuse k článku

Napsat komentář