Kubica prohrál, do Williamsu půjde Sirotkin

Britská stáj jako poslední ještě neoznámila jezdecké složení pro letošní sezonu. Podle posledních zpráv se zdá, že s Lance Strollem bude letos (a i příští rok) u Williamsu jezdit Sergej SIrotkin, do teď testovač Renaultu.

4 Štítky: Sergej Sirotkin Williams Zveřejněno 4. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Mnohé bylo napsáno o tom, kdo letos usedne po boku Lance Strolla do druhého williamsu. Bitvu s Robertem Kubicou nakonec zřejmě vyhrál Sergej Sirotkin, kterého finančně podporuje banka SMP, s níž je spojován i Vladimír Putin, ruský prezident. Podle posledních zpráv už britská stáj podepsala se Sirotkinem dvouletou smlouvu a brzy má přijít oficiální oznámení.

Přestože bývalý pilot F1, Švýcar Marc Surer, tvrdí, že se vše ještě může zvrátit a člověk si může „tak maximálně hodit mincí,“ na druhé straně barikády stojí třeba Felipe Massa nebo Jacques Villeneuve – tedy dva bývalí piloti Williamsu.

Podle obou totiž současné vedení týmu hledí pouze na peníze. „Zaprodali svoji duši miliardám Lawrence Strolla, který se stará pouze o svého syna,“ prohlásil trochu nadneseně mistr světa z roku 1997.

Diskuse k článku

Napsat komentář