Williams prodá Bottase týmu Ferrari za 12 milionů eur?

V italském tisku v pátek ráno vyšla zpráva, že Williams uvolní Valtteriho Bottase do Ferrari.

1 Štítky: Ferrari Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 17. 07 2015 — Tomáš Richtr

V italském tisku v pátek ráno vyšla zpráva, že Williams uvolní Valtteriho Bottase do Ferrari. Williams si tak přijde na 12 milionů eur. Bottas by měl v Maranellu nahradit Kimiho Räikkönena.

Zprávu přinesl list Corriere della Sera. Důvodem takového spíše fotbalového transferu je skutečnost, že Bottas má pro příští sezonu s Wiliamsem smlouvu. Williams tak v tomto případě vykonal tak trochu roli i závodnického manažera.

Ferrari má možnost sledovat Bottasovy výkony ve srovnání s Felipem Massou, který pro tým v roce 2008 téměř získal titul mistra světa. Komentátor F1 James Allen navíc dodává, že ačkoli je Ferrari se Sebastianem Vettelem náramně spokojeno, nechce, aby se cítil “příliš komfortně”. Bottas je pro takový plán více než vhodnou volbou. Allen současně dodává, že pokud by Ferrari nevyšel plán s Bottasem, nastoupil by na rok Nico Hülkenberg a Bottase si Ferrari koupilo o rok později podstatně levněji.

Daniel Ricciardo by se také rád pohnul jinam, ale toho k Red Bullu vážou přísné smluvní podmínky.

Samozřejmě, vše záleží na tom, zda má list Corriere della Sera pravdu. To v tuto chvíli nelze potvrdit. Pokud by ale tomu tak bylo, Williams by sáhl buď po Felipemu Nasrovi nebo dokonce Jensonu Buttonovi, který u Williamsu v roce 2000 začínal. Buttonova frustrace z výkonu McLaren – Honda stoupá a v médiích se objevují rozdílné informace o tom, jak je na tom Button smluvně pro příští rok.

Bottasova smlouva s Ferrari, pokud je pravdivá, by měla být oznámena v srpnu, nebo kolem GP Itálie, domácího závodu Ferrari.

Motorsport / Formel 1: GP Japan 2000,  Jenson BUTTON / ENG ( Williams - BMW ), www.hoch-zwei.net, copyright: HOCH ZWEI

Diskuse k článku

Napsat komentář