Williams pro testy favorizuje Kubicu

Dvoudenní testy po Grand Prix Abú Dhabi jsou ideální příležitostí k vyzkoušení mladých pilotů. Nebo, jako v případě Williamsu, jezdců, kteří spolu bojují o sedačku pro příští rok. A britský tým má v tomto ohledu favorita: Roberta Kubicu.

Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 14. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Od neděle kolují světem formule 1 zprávy, podle kterých Robert Kubica podepsal smlouvu na příští sezonu s Williamsem. Jedná se pouze o spekulace – britský tým zatím o svém jezdeckém složení nerozhodl. Nicméně technický šéf Williamsu Paddy Lowe přišel s informací, která Kubicův návrat do F1 jen podněcuje.

„Zvažujeme nejlepší možnost pro dva dny testování po závodě v Abú Dhabi. A Kubica je rozhodně vážným kandidátem,“ přiznal ještě vloni člen týmu Mercedes. Znamená to tedy, že Polák je blízko podpisu smlouvy na závodní sedačku? „Přistupujeme k tomu s otevřenou myslí. Důležitá věc ohledně sestavy pro příští rok je ta, aby byla co nejvýkonnější,“ dodal Lowe.

Po nuceném ukončení Massovy kariéry zůstává na seznamu potenciálních kandidátů spolu s Kubicou ještě Paul di Resta, Pascal Wehrlein a Daniil Kvjat. Tomu by prý mohli pomoci ruští sponzoři, jenže i podle Igora Yermilina, šéfa ruského motoristického svazu, je pro Williams nelepší volbou Kubica.

„Z hlediska čistě sportovních podmínek si jsou rovni, ale co se týče PR, Kubicův příběh je preferovnajším,“ přiznal Yermilin.

Foto: thisisf1.com

Diskuse k článku

Napsat komentář