Williams příští rok údajně s motory Alpine od Renaultu

Williams má od příštího roku údajně přejit na motory od Renaultu a stát se de facto sesterským B týmem stáje Alpine, dříve Renault. Informaci přinesl web Soy Motor s odvoláním na italskou La Gazzetta dello Sport.

Štítky: Alpine Pohonné jednotky Williams Zveřejněno 24. 02 2021 — Tomáš Richtr

Vozy Williamsu jsou poháněny motory Mercedes a pro letošní rok došlo ke zpevnění technické spolupráce tím, že Williams nově nebude vyrábět vlastní převodovky, ale bude si kupovat ty od Mercedesu. Mercedes dodává motory ještě týmům Aston Martin a nově McLarenu.

Akademie týmu Alpine nemá moc prostoru, kam umístit své juniory

Oproti tomu Renault dodává motory jen svému týmu Alpine. To se má podle zmíněné spekulace od příštího roku změnit. Williams svou úzkou spolupráci s Mercedesem ukončí a přesměruje ji na Alpine. To by potenciálně otevřelo dveře pro piloty akademie Alpine, kterými jsou Christian Lundgaard, Guanyu Zhou, šampion F3 Oscar Piastri, ale také pilot formule 3 Caio Collet a Victor Martins. V týmu Alpine letos budou závodit navrátilec Fernando Alonso a jeho kolega Esteban Ocon.

Renault hledá odběratele motorů. Nevyšla Alfa Romeo, oslovil Williams

Letos pro Williams budou jezdit George Russell,  jehož smluvní záležitosti spravuje Mercedes, a Nicholas Latifi.

Za údajnou dohodou mezi Alpine a Williamsem stojí současný CEO Renaultu Luca de Meo. Podle něj je zřejmé, že bude-li Alpine jezdit se svými motory sám, na ty největší výsledky nedosáhne.

Jakou výhodu získá Williams nákupem převodovek od Mercedesu