Williams potvrdil nového technického šéfa. Paddy Lowe se stává i akcionářem týmu

Paddy Lowe se oficiálně přidává k Williamsu na pozici technického ředitele, navíc se stává i akcionářem týmu. Dřívější spekulace se tak potvrdily. Bývalý technický šéf McLarenu byl spojován s Williamsem od doby, kdy se na konci loňské sezony rozešel s Mercedesem. Lowe tak nahradí Pata Symondse, který už dříve oznámil odchod ze stáje, rovněž bude mít i…

Štítky: Paddy Lowe Williams Zveřejněno 16. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Paddy Lowe se oficiálně přidává k Williamsu na pozici technického ředitele, navíc se stává i akcionářem týmu. Dřívější spekulace se tak potvrdily.

Bývalý technický šéf McLarenu byl spojován s Williamsem od doby, kdy se na konci loňské sezony rozešel s Mercedesem. Lowe tak nahradí Pata Symondse, který už dříve oznámil odchod ze stáje, rovněž bude mít i finanční podíl v týmu.

„Pro Williams jsem vždycky měl velký respekt – byl to můj první tým ve formuli 1. Je pro mě velkou ctí, že se můžu vrátit a navíc se stát i akcionářem,“ vykládá Paddy Lowe. „Jsem extrémně motivován k tomu, abych svým dílem přispěl k návratu úspěchu týmu.

Těším se na novou fázi mojí kariéry a práci se skvělým kolektivem. Hlavně s Frankem Williamsem, kdo je jeden z nejvíce oddaných závodníků, které znám.“

Allison není Lowe. Co všechno se u Mercedesu s příchodem nového technického ředitele změní?

Lowe přišel k Mercedesu v roce 2013. Stal se technickým ředitelem a pomohl týmu k zisku tří po sobě jdoucích triumfů v Poháru jezdců i konstruktérů. Smlouva mu vypršela na konci sezony 2016. Jelikož se se Stříbrnými šípy nedohodl na jejím prodloužení, vrátil se tam, kde kariéru začal.

U Williamsu Lowe působil v letech 1987–1993 a sehrál klíčovou roli ve vývoji aktivního zavěšení, které pomohlo Nigelu Mansellovi vyhrát titul v roce 1992.

„Jsem potěšená tím, že mohu Paddyho přivítat zpět u Williamsu v roli technického ředitele. Mít v týmu někoho, jako je Paddy, je nejenom morální vzpruhou. Vím, že znatelně přispěje k návratu naší stáje na čelo roštu,“ dodává Claire Williamsová.

„Pro to, abychom vyhrávali závody a šampionáty, potřebujeme ty největší talenty. Věříme, že v Paddym máme někoho, kdo jako lídr zavede změny. Pro nás je to velká šance a jsem nadšená ohledně budoucnosti.“

Čtěte dále: Mercedes potvrdil odchod technického ředitele Paddyho Lowea

Lowe a Lauda – oficiálně už jen soupeři

Lowe a Lauda – oficiálně už jen soupeři

Diskuse k článku

Napsat komentář