Williams od příštího roku s pohonnými jednotkami Renault?

Francouzská automobilka po odchodu Red Bullu k Hondě letos dodává svůj motor pouze jednomu dalšímu týmu, a to McLarenu. To by se mohlo změnit příští sezonu.

4 Štítky: Pohonné jednotky Renault Williams Zveřejněno 8. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Pohonnou jednotku Renaultu by totiž podle spekulací mohl dostat tým Williams. Ten od začátku hybridní éry v roce 2014 „fasuje“ agregát od Mercedesu, ale tým z Grove nikdy nepřistoupil na to, aby se stal jakýmsi B-týmem Stříbrných šípů, jako je tomu například v případě Ferrari a Alfy Romeo.

Letos je však Williams v krizi, když je zcela jasně nejslabším týmem šampionátu. Jedním z možných řešení, které vedení britského týmu zvažuje, je změna dodavatele pohonné jednotky. Je ale otázkou, zda by se z hlediska výkonnosti nejednalo spíše o krok vzad.

Navíc ve Williamsu jezdí junior Mercedesu George Russell, který by měl mít smlouvu i na příští rok. Její rozvázání by tradiční stáj určitě přišlo pořádně draho.

Williams už s motory Renault závodil. Úspěšnou éru absolvovaly obě strany v 90. letech, o něco méně se jim pak dařilo v letech 2012 a 2013. Naváží znovu na toto partnerství?

Diskuse k článku

4 komentáře: “Williams od příštího roku s pohonnými jednotkami Renault?”

 1. av-man napsal:

  👍

 2. Lukáš Štěrovský napsal:

  Omlouvám se za fatální chybu, díky za podnět, opravil jsem.

 3. av-man napsal:

  Zřejmě ví autor článku více, než je veřejně prezentováno. Nebo neví a je mu to zcela jedno. Jsme opravdu na web stránkách expertů na F1?

 4. Jirka_1 napsal:

  McLaren není stáj? Aha, tak to jsem opět o něco chytřejší… 😀

Napsat komentář