Williams meziročně v Bahrajnu jako jediný ztratil rychlost

Williams zažil velmi neuspokojivý první závod v Austrálii, kdy jeho jediný závod dokončivší jezdec Lance Stroll dojel téměř poslední. Trápení pokračuje i v Bahrajnu, v kvalifikaci výše postavený Sergej Sirotkin zajel o více než sekundu pomalejší čas než loni Felipe Massa.

Štítky: GP Bahrajnu Williams Zveřejněno 8. 04 2018 — Šimon Trantina

Rus zajel v kvalifikaci osmnáctý nejrychlejší čas, z Q1 tedy nepostoupil. Stejně dopadl Lance Stroll, který nedokázal porazit nikoho z pole a do Velké ceny Bahrajnu odstartuje z posledního místa.

Rozdíl mezi výkony Williamsu z letoška a minulého roku je propastný. Zmiňovaný Felipe Massa zajel loni v kvalifikaci v Sachíru osmé místo díky času v hodnotě jedné minuty, třiceti vteřin a čtyřiasedmdesáti tisícin. Sirotkinův kvalifikační čas je o celou jednu sekundu a tři desetiny pomalejší.

Tradiční tým z britského Grove je tedy jediným týmem, který si napříč listinou stájí letošní sezony oproti loňsku pohoršil. Největší krok kupředu udělal McLaren, který zrychlil o téměř dvě sekundy, výrazně si také polepšila Force India, Toro Rosso a Haas. Nejmenší zlepšení zaznamenal Sauber, ten zrychlil o přibližně tři a půl desetiny.

Na obranu Williamsu je nutno dodat, že časy zajeté tento rok pochází z první části kvalifikace, kdy je trať kvůli vysokým teplotám pomalejší. Velmi špatná forma týmu je však neoddiskutovatelná, výkonnostní propad započatý v roce 2015 pokračuje a Williams je zatím na dobré cestě k poslednímu místu v poháru konstruktérů.

Technický ředitel stáje Paddy Lowe, dříve veleúspěšný šéf technického oddělení u Mercedesu se po kvalifikačních jízdách nechal slyšet, že jeho tým má velké množství problémů. Některým prý rozumí, některým zase ne.

Bahrajnský neúspěch Williamsu podtrhává fakt, že jeho vozy jsou poháněny motorem Mercedesu, který by měl být v celém startovním poli nejrychlejší, zvláště v Sachíru, kde výkon auta díky konfiguraci okruhu na motoru hodně záleží.

Diskuse k článku

Napsat komentář