Williams potřebuje změny. Zajímá se o něj několik „seriozních“ jmen

Anglický tým minulý týden oznámil zásadní informaci. Pokud nepřijde nový investor nebo investoři, kteří přinesou velký balík peněz, tým bude muset skončit. Ross Brown však řekl, že několik investorů má zájem do Williamsu vstoupit.

Štítky: Ross Brawn Williams Zveřejněno 7. 06 2020 — Lukáš Podstata

Claire Williamsová, zástupkyně ředitele týmu, prohlásila, že sezona 2020 je z pohledu Williamsu zachráněna. Dcera Franka Williamse totiž společně s dalšími představiteli sehnala půjčku v hodnotě 28 milionů liber, která týmu setrvání v královně motorsportu alespoň pro letošní sezonu zachránila.

Ross Brawn přiznal, že nová pravidla, která počítají s pravidelným snižováním platového stropu, mají Williamsu a ostatním menším týmům výrazně pomoci. Brawn dokonce přiznal, že ví o několika zájemcích, kteří chtějí do anglického týmu investovat své peníze. „Myslím, že bez věcí, které jsme udělali, by to bylo mnohem složitější, ale nyní je situace stabilní.

Situaci ve Williamsu je třeba řešit, ale vím o spoustě lidí, kteří do něj chtějí investovat. Je to tým s fantastickým dědictvím a samozřejmě pro něj mám slabost. Skutečnost je však taková, že formule 1 je hodně brutální sport. Když tým končí každý závod na posledních místech, bude to mít následky. Právě do této situace se nyní Williams dostal. Já si upřímně myslím, že nový investor se musí nejdříve podívat na důvody, proč tým nebyl schopen provést nějaké změny k lepšímu. Doufám, že se Williams stane konkurenceschopný a znovu dosáhne svých dřívějších výsledků,“ doufá Ross Brawn.