Williams zveřejnil fotografie reálného FW40 – přibyla ploutev

Williams poté, co minulý týden zveřejnil počítačové obrázky nového Williamsu FW40, tuto sobotu publikoval fotografie reálného auta. To se od předchozí verze mírně liší, zejména v podobě žraločí ploutve. Konkrétní aerodynamické prvky auta nejsou u prezentací tak důležité, protože jsou předmětem průběžného technického vývoje během sezony. Pro jednotlivé velké ceny se tak průběžně mění, upravují…

7 Štítky: Williams Zveřejněno 25. 02 2017 — Lukáš Štěrovský

Williams poté, co minulý týden zveřejnil počítačové obrázky nového Williamsu FW40, tuto sobotu publikoval fotografie reálného auta. To se od předchozí verze mírně liší, zejména v podobě žraločí ploutve.

Konkrétní aerodynamické prvky auta nejsou u prezentací tak důležité, protože jsou předmětem průběžného technického vývoje během sezony. Pro jednotlivé velké ceny se tak průběžně mění, upravují nebo nasazují nové.

williamsfw40-2

williamsfw40-3

ČLÁNEK O PŮVODNÍ PREZENTACI WILLIAMSU

Britský tým jako první ze všech odtajnil obrázky nového vozu. Na něm si lze všimnout hlavně nižšího zadního křídla a širších pneumatik, a to v duchu pravidel 2017.

Nový vůz je pojmenován FW40 na oslavu čtyřiceti let Williamsu ve formuli 1. Auto se až překvapivě podobá (hlavně v oblasti zadního křídla) ferrari, se kterým Pirelli testovalo nové pneumatiky. Přední část, konkrétně nos, zase dává vzpomenout na rok 2014, nicméně Williams pokračoval s obdobným čumákem i v dalších dvou sezonách, takže pro něj se o žádnou velkou změnu nejedná.

Pro britskou stáj měl letos jezdit Valtteri Bottas a Lance Stroll. Po překvapivém ukončení kariéry Nika Rosberga a přestupu Bottase do Mercedesu se z krátkého závodnického důvodu vrátil Felipe Massa, který tak bude tvořit dvojici s teprve osmnáctiletým Kanaďanem Strollem.

Čtěte dále: Video: Williams oslavil 40 let ve formuli 1

6022babb47daeeccbb46975317ec192f

94b635337c7d8b80c0ecf96cc6b00c06

Diskuse k článku

Napsat komentář