Williams absolvoval závod bez potíží, ale za Ferrari a Mercedesem zaostával rychlostí

Massa i Bottas se shodli, že páté a šesté místo je maximum, kterého dnes mohli dosáhnout.

2 Štítky: Felipe Massa Rob Smedley Valtteri Bottas Williams Zveřejněno 12. 04 2015 — Filip Fikejz

Massa i Bottas se shodli, že páté a šesté místo je maximum, kterého dnes mohli dosáhnout.

Williamsy v dnešní Velké ceně Číny v Šanghaji odjely poklidný závod, ale do bojů o stupně vítězů nezasáhly. Felipe Massa skončil pátý, Valtteri Bottas šestý.

Massa uvedl, že z vozu dostal maximum. „Tým pracoval velmi dobře, ale neměli jsme rychlost, abychom atakovali vozy před námi. Získali jsme dnes maximální počet bodů, kterého jsme mohli dosáhnout,“ uznal a dodal, že musí zapracovat na startech. V úvodu závodu totiž krátce klesl i za týmového kolegu.

Bottas měl naopak skvělý start, na chvíli se dostal i před Massu, ale nakonec se propadl zpět za Brazilce i za Kimiho Räikkönena, který předjel oba. Pak rovněž absolvoval osamocený závod. Také on považuje výsledek za dnešní maximum. „Měl jsem problémy s rychlostí. Rád bych za sebou udržel Kimiho déle, ale udělal dobrý manévr a dostal se zpět,“ vzpomínal. „Máme před sebou práci, abychom se dotáhli na auta před námi, ale je to teprve třetí závod, takže je ještě trochu času.“

Hlavní výkonový inženýr Rob Smedley pochválil tým za odvedenou práci a potvrdil slova svých jezdců, že výsledek byl pro tým maximem „Zastávky byly výborné, měli jsme velmi dobrou strategii. Musíme jen zapracovat na rychlosti auta,“ zhodnotil.

Diskuse k článku

Napsat komentář