V Sauberu Pascala Wehrleina střídá Antonio Giovinazzi

Pilot Sauberu Pascal Wehrlein do zbytku závodního víkendu v Melbourne nezasáhne, nahradí ho Antonio Giovinazzi. Němec se totiž obává, že by jeho fyzická kondice nemusela být dostatečná pro absolvování celého závodu.

1 Štítky: Antonio Giovinazzi GP Austrálie Pascal Wehrlein Sauber Zveřejněno 25. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Němec si poranil záda během havárie v lednovém Závodě šampionů. V důsledku toho byl donucen vynechat první týden předsezonních testů v Barceloně, kde ho zastoupil třetí jezdec Ferrari a vicemistr GP2, Ital Antonio Giovinazzi. Podobný scénář se odehraje i pro zbytek závodního víkendu v Melbourne.

Přestože Wehrlein nastoupil k druhému týdnu testů a k pátečním volným tréninkům, Sauber během soboty oznámil, že šampion DTM do dalších jízd nezasáhne. Důvodem je tréninkový deficit, který Wehrlein nabral vinou zranění, a tím pádem nedostatečná fyzická kondice, v jejímž důsledku by Němec možná nezvládl dokončit závod.

Header-1000x200-01

„Moje fyzická kondice není taková, jaká by měla být pro závodní vzdálenost, a to kvůli tréninkovému deficitu. Svoji situaci jsem v pátek večer vysvětlil týmu, který se rozhodl neriskovat. Je to škoda, ale pro Sauber je to nejlepší rozhodnutí,“ říká k celé situaci Pascal Wehrlein.

Sauber má pro svého pilota a nastalou situaci pochopení. „Respektujeme Pascalovu otevřenost a profesionalitu. Tohle rozhodnutí pro něj nebylo lehké, ale podtrhuje jeho kvality jakožto týmového hráče. Teď se bude soustředit na vybudování fyzické kondice, v takové situaci jsme nechtěli riskovat. V Číně bude Pascal zpět,“ prohlašuje šéfka Monisha Kaltenbornová.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “V Sauberu Pascala Wehrleina střídá Antonio Giovinazzi”

  1. villonso napsal:

    Giovinazzi… Doufám, že jednou vejde do Ferarri!

Napsat komentář