Wehrlein pokukuje po sedačce Mercedesu. Nebrání se kvůli ní strávit další rok u Manoru

Šampion DTM Pascal Wehrlein pravděpodobně zůstane s Manorem i příští rok. Jedná se totiž zřejmě o nejlepší výchozí pozici pro postup do továrního týmu Mercedes. Wehrlein přitom zazářil už letos, když v Rakousku dojel pro bod za desáté místo. Začátky ale tak optimistické nebyly. „Ze začátku to byl šok, jezdit na konci pole. Ale zvyknete si. Jako…

Štítky: Manor Pascal Wehrlein Zveřejněno 26. 09 2016 — Lukáš Štěrovský

Šampion DTM Pascal Wehrlein pravděpodobně zůstane s Manorem i příští rok. Jedná se totiž zřejmě o nejlepší výchozí pozici pro postup do továrního týmu Mercedes. Wehrlein přitom zazářil už letos, když v Rakousku dojel pro bod za desáté místo. Začátky ale tak optimistické nebyly.

„Ze začátku to byl šok, jezdit na konci pole. Ale zvyknete si. Jako šampion DTM jsem pravděpodobně nebyl připraven na to, abych v závodě neočekával více než dvacáté místo,“ prohlásil německý závodník.

Ten dobře ví, že je momentálně v nevýhodné situaci, přesto by do „áčkového“ týmu Mercedesu jednou rád pronikl. „Vím, že Lewis a Nico mají kontrakty do konce sezony 2018. Není žádný plán, vyjma toho, že pokaždé ukážu svoji kvalitu. Když se mi pak, po dvou letech s Manorem, pořadí dostat se dál, bylo by to dobré, protože bych zvládl úkol – pomoci slabšímu týmu.

Podobné to bude, pokud bych se dostal do jiného týmu, který Mercedes podporuje. Mohl bych získat více zkušeného týmového kolegu a posléze i sedačku přímo u Mercedesu,“ dodal Wehrlein.

Podle některých odborníků je současný souboj mezi Wehrleinem a Estebanem Oconem u Manoru přímým „rozstřelem“ o budoucí místo u Stříbrných šípů. „Nic takového to není, protože další rok u Mercedesu není volné místo. Ale jsem si jistý, že Mercedes si nás chce vzájemně porovnat. V takovém souboji je pro mě daleko lepší mít za kolegu Estebana, protože je obecně hodnocen velmi vysoko.“

Čtěte dále: Video: Jaké jsou znalosti Romaina Grosjeana?

Vítězné souboje s týmovým kolegou jsou pro Wehrleina takřka životně důležité

Vítězné souboje s týmovým kolegou jsou pro Wehrleina takřka životně důležité

Diskuse k článku

Napsat komentář