Wehrlein absolvoval speciální trénink a v Bahrajnu bude závodit

Německý závodník Pascal Wehrlein se v Bahrajnu vrátí za volant Sauberu. Ukončí tak absenci, která započala před třetím tréninkem na Velkou cenu Austrálie 2017. Oficiálně to potvrdil samotný tým.

Štítky: Pascal Wehrlein Sauber Zveřejněno 11. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Německý závodník se nezúčastnil prvních dvou závodů z důvodu nedostatečné fyzické kondice. Wehrlein údajně nemohl intenzivně trénovat po lednové nehodě v Závodě šampionů. Šampion DTM nejprve odstoupil v průběhu víkendu GP Austrálie, do Velké ceny Číny vůbec nezasáhl. V obou případech ho nahradil třetí jezdec Ferrari Antonio Giovinazzi.

„Během nehody byla moje záda vystavena velkému tlaku a utrpěl jsem tři vlásečnicové zlomeniny v oblasti hrudních obratlů. Normální člověk by se vrátil do práce po pár dnech, ale to není případ profesionálních sportovců.

Absolvoval jsem speciální trénink v Salzburgu a teď se cítím připraven,“ prohlásil Wehrlein, který přiznal, že návrat za volant je pro něj velkou úlevou. Zvláště poté, co se spekulovalo, že by se letos – jakožto chráněnec Mercedesu – už vůbec vrátit nemusel s ohledem na důvěrný vztah mezi Sauberem a Ferrari, které švýcarskému týmu dodává motory.

„Dokud budu mít smlouvu s Mercedesem, on bude rozhodovat o mojí budoucnosti. Pokud by ale záleželo čistě na mém rozhodnutí, umím si představit, že bych jezdil dál pro Sauber,“ zamýšlí se Wehrlein nad dalšími sezonami.

Příspěvek sdílený RTL GP (@rtlgp),

Diskuse k článku

Napsat komentář