Webber: Maldonado je marný, Vettel absolutní špička

Bývalý jezdec formule 1 Mark Webber má o současných pilotech jasno. Nejlepším je podle něho bývalý parťák od Red Bullu Sebastian Vettel, kdežto úplně marný případ je Pastor Maldonado, který je spíš jakýmsi Donem Quijotem. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel strávil po boku svého bývalého kolegy Marka Webbera u Red Bullu pět sezon s tím, že…

Štítky: Mark Webber Pastor Maldonado Sebastian Vettel Zveřejněno 26. 01 2016 — Josef Nekvinda

Bývalý jezdec formule 1 Mark Webber má o současných pilotech jasno. Nejlepším je podle něho bývalý parťák od Red Bullu Sebastian Vettel, kdežto úplně marný případ je Pastor Maldonado, který je spíš jakýmsi Donem Quijotem.

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel strávil po boku svého bývalého kolegy Marka Webbera u Red Bullu pět sezon s tím, že jejich vztah byl chladný jako stín v parném létě. Avšak poté, co Australan ukončil svou kariéru ve formuli 1, jako by i vzájemný vztah začal od nuly.

Již několikrát se skrze Webberova ústa dostala do éteru pochvalná slova na adresu německého šampióna. Nyní tomu však nasadil korunu, když jej zhodnotil jako nejlepšího pilota současného startovního roštu. Na druhém konci se pak podle něj nachází Pastor Maldonado, který hraje spíš druhé housle.

„Pokud narážíte na formuli 1, pak dobří kluci budou vždy v čele a budou jezdit v nejlepších autech,“ začal Webber pro magazín Wheels.

„Lewis byl vždy neuvěřitelně rychlý, přirozeně nadaný kluk ve všech směrech, okruhy mu jsou lhostejné, stejně jako drobný déšť a mrholení. To jsou ty ingredience, které tvoří formát, velmi rychlého a fenomenálního pilota.

Seb je velmi vynalézavý, je tahounem celého týmu a stmeluje jej dohromady, dokáže si vše kolem sebe vybudovat a vyplnit tak své slabé stránky. V tomto ohledu je výjimečný,“ porovnal oba jezdce Webber.

Slova obdivu našel i pro talent Maxe Verstappena a nezapomněl ani na Fernanda Alonsa, který se po bok Lewise Hamiltona a Sebastiana Vettela řadí mezi nejlepší piloty současné éry formule 1.

„Neřekl bych, že Fernandovi dochází dech, ale jeho motivace v tomto okamžiku prochází zatěžkávací zkouškou.

Tito tři jsou na velmi, velmi vysoké úrovni. Pokud bych ale měl vybrat jednoho, asi bych vyzdvihl Sebastiana, vzhledem k tomu, jak dokáže stmelit tým a táhnout jej, což si myslím, že je jen otázka času, kdy se mu to podaří i u Ferrari,“ vyzdvihl svého bývalého kolegu Mark Webber.

O tom, kdo se naopak nachází na opačném konci jeho pomyslného žebříčku, není pochyb. Již mnohokrát se v minulosti vyjádřil o „antitalentu“ Pastora Maldonada a nejinak tomu bylo i tomto případě. „Je marný a zkrátka by tam neměl být. Prakticky je jen do počtu,“ uvedl Australan.

Sebastian Vettel je podle Marka Webbera nejlepším současným pilotem

Sebastian Vettel je podle Marka Webbera nejlepším současným pilotem

Diskuse k článku

Napsat komentář