Vztah s novým kolegou nesmí být horší než s Rosbergem, upozorňuje Hamilton

Lewis Hamilton disponuje smluvním dodatkem, který mu poskytuje právo promluvit do výběru nového stájového kolegy. Nechce proto vedle sebe pilota, který by narušoval harmonii týmu více než Nico Rosberg. Hamilton v dřívějších rozhovorech poskytnutým médiím po oznámení konce Nika Rosberga v roli závodního jezdce Mercedesu upozornil, že najmout hvězdného pilota typu Sebastian Vettel či Fernando Alonso…

1 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 16. 12 2016 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton disponuje smluvním dodatkem, který mu poskytuje právo promluvit do výběru nového stájového kolegy. Nechce proto vedle sebe pilota, který by narušoval harmonii týmu více než Nico Rosberg.

Hamilton v dřívějších rozhovorech poskytnutým médiím po oznámení konce Nika Rosberga v roli závodního jezdce Mercedesu upozornil, že najmout hvězdného pilota typu Sebastian Vettel či Fernando Alonso by nemusel být dobrý nápad. Ačkoli jsou přestupy těchto dvou málo pravděpodobné pro sezonu 2017, nejsou nereálné pro rok 2018. Brit tak popřel svá předchozí slova, která se nesla v duchu nezájmu o osobu nového týmového kolegy.

most_banner_velky_ponozky

„Je důležité, koho máme ve druhém autě. Je to důležité pro týmovou morálku. Už jsme u jiných týmů v minulosti viděli, že to může mít špatný vliv na stáj, když mezi jezdci panuje velká rivalita. Jsem tu skutečně spokojený, miluji být tam, kde zrovna jsem. Jasně, bylo tu pár zajímavých událostí, ale vždy jsme se z toho dostali.

Musíme se proto ujistit, že ať už přivedeme kohokoli, bude to přinejmenším stejně dobré jako doposud, ne-li lepší. Uvažováno ve smyslu vytváření této energie. Mám z minulosti zkušenosti s rozpory a důrazně bych doporučoval neuchýlit se v týmu k podobnému scénáři,“ pronesl Lewis Hamilton v rozhovoru pro Channel 4.

„Tím myslím, že budu závodit proti jakémukoli jezdci, kterého přivedou. Což nakonec mohou, je to jejich rozhodnutí a mohou do auta posadit kohokoli. Může to být Fernando nebo Sebastian, prostě kdokoli. Jezdil jsem proti Fernandovi první sezonu v F1 a porazil jsem ho, takže tady nebudou žádné obavy z mé strany. Rád s nimi závodím, ale jestli je to správná volba pro tým? Není to úplně nejlepší nápad.

Smluvně je to ošetřeno tak, že to se mnou musí probrat, pokud se seznam kandidátů zúží na pět nebo to dospěje k užšímu výběru. Musí to se mnou prodiskutovat, na druhou stranu ale nemám rozhodovací slovo,“ dodal Hamilton k výběru druhého pilota Mercedesu.

Čtěte dále: F1 musí přehodnotit svůj postoj vůči motorům, tvrdí Ross Brawn

Občas to prý mezi oběma bylo třaskavé, ale nic, co by hoši nezvládli

Občas to prý mezi oběma bylo třaskavé, ale nic, co by hoši nezvládliDiskuse k článku

Jeden komentář: “Vztah s novým kolegou nesmí být horší než s Rosbergem, upozorňuje Hamilton”

  1. LudekHugoBrunda napsal:

    Už je mazánek připos…..nedivím se mu. Z prvních deseti jezdců koho posadíte do Mercedesu, bude jezdit na bedně.

Napsat komentář