Vztah Räikkönena a Ferrari? „Vše je v pořádku.“

Kimi Räikkönen trvá na tom, že vztah s týmem i prezidentem, který mu v úvodu sezony adresoval kritiku, je v naprostém pořádku. Současně ale přiznává, že jeho setrvání u Scuderie není jisté.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 27. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Räikkönen zajel nejrychlejší čas předsezonních testů, ale od té doby jako by se Finovi nedařilo zhola nic. Kolega Vettel jej porazil ve všech kvalifikacích i závodech, a zatímco Němec už oslavil dvě výhry v Grand Prix, Räikkönen stále čeká na první letošní stupně vítězů.

I proto se po závodě v Číně vyjádřil prezident Ferrari Sergio Marchionne ve smyslu, že si vedení stáje musí s populárním Icemanem pohovořit o jeho formě. „Co jsem zatím mluvil s prezidentem, všechno je v pořádku,“ tvrdí Räikkönen. „Vím, že něco bylo řečeno a napsáno, z velké části to pro mě jsou ale jen nesmysly.

Mnohem víc věřím mému vztahu s týmem. Očekávám od sebe dobré výsledky. Pokud ostatní lidé nejsou šťastní, je to v pořádku, protože já zatím nejsem také. Takže to pro mě nic moc neznamená,“ říká Fin, který ale současně připouští, že jeho budoucnost u Ferrari není jistá.

Téma: Sledujeme poslední sezonu Kimiho Räikkönena?

„Co se týče budoucnosti, tak nevím. Během roku vždycky proběhne spoustu jednání. První věc, na kterou se soustředím, je abych jezdil dobře. Uvidíme, co se stane během sezony. Není to něco, čím bych se nějak zaobíral. Řeším jen to, abych v dalším závodě zajel dobře. Uvidíme, co budoucnost přinese. S týmem mám dobrý vztah. Záleží na mnoha věcech.

Jinak jsem ale šťastnější než během prvního závodu. V Bahrajnu bylo auto hodně dobré a byl jsem s ním spokojený. Ne v kvalifikaci, ale v závodě ano. Vše ale pokazil start a první kolo. Na začátku jsem předjel Felipeho (Massu), takže jsem měl dobrou rychlost. Bohužel safety car byl s ohledem na naši zastávku v boxech nešťastný.

Pocit z vozu byl jinak dobrý. Musíme se zaměřit hlavně na to, abychom byli lepší v sobotu a využili tak naši rychlost,“ dodává Kimi Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář