Vztah mezi Vettelem a Aston Martinem prý není dobrý

Šéf anglického týmu Otmar Szafnauer se kriticky vyjádřil k množícím se spekulacím, že se vztah mezi Aston Martinem a Sebastianem Vettelem zhoršuje.

Štítky: Aston Martin Sebastian Vettel Zveřejněno 14. 09 2021 — Vašek Štěpánek

O posledním závodním víkendu v Monze začaly sílit spekulace, že se čtyřnásobný šampion se svým týmem neshodl na pokračování vzájemné spolupráce také po letošní sezoně. V posledních dnech se tak hlasitě mluví o Vettelově odchodu z F1.

Svým způsobem by to vysvětlovalo i nedávné kroky, které Aston Martin učinil. Tým sídlící nedaleko Silverstonu se totiž nechal informovat o smluvních závazcích Fernanda Alonsa u Alpinu a Daniela Ricciarda v McLarenu.

Šéf zelených monopostů Otmar Szafnauer ale veškeré konspirační teorie vyvrátil. Rumun spekulace o Vettelově odchodu a napětí mezi oběma stranami označil za ‚kecy‘ a ‚stoprocentní nesmysl‘.

„Jsou to jen kecy. My nemáme pro příští rok žádný plán B a nemá ho ani Sebastian. Klidně se ho zeptejte sami, jsem si jist, že vám řekne, že se mu tady líbí a je zde spokojen,“ uvedl Szafnauer.

Vettel má s Aston Martinem podepsanou víceletou smlouvu, na obou stranách ale existují jisté podmínky (klauzule), díky kterým pak jedna či druhá strana může spolupráci předčasně ukončit. Szafnauer uvedl, že Aston Martin nemá sebemenší důvod jednat s jinými piloty.

„Pokud by existovala jakákoli pochybnost, vstoupili bychom do takových diskusí už v červenci, kdy se silně spekulovalo o jezdeckých sestavách pro příští rok, nebo bychom se před nedávnem přidali k Alfě Romeo a Williamsu,“ tvrdí rumunský inženýr a nynější šéf týmu.

Szafnauer ‚kauzu‘ uzavřel tím, že očekává brzké potvrzení jezdecké sestavy Aston Martinu pro příští sezonu. Podle slov šéfa anglické stáje by k oficiální zprávě mělo dojít do čtrnácti dnů, ideálně však ještě před GP Ruska v Soči.