Vzácná shoda! Šéfové Mercedesu a Red Bullu hodili loňskou sezonu za hlavu

Loňská sezona byla pro šéfy týmů Red Bull a Mercedes velmi náročná i po mentální stránce, při zahajování letošních předsezonních testů se však zdá, že Christian Horner a Toto Wolff dosáhli příměří a plně se soustředí na novou revoluční sezonu 2022.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 26. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Po velice vyhrocené sezoně 2021, kdy se během ostrého boje o titul zcela rozpadly veškeré vztahy mezi Red Bullem a Mercedesem, se zdá, že hlavy obou stájí vstupují do roku 2022 s čistým štítem i čistou myslí.

Během středeční tiskové konference v Barceloně se Horner i Wolff projevovali v diplomatické a uvolněné náladě. Pozadu nezůstal ani humor, šéf Mercedesu nabídl lídru Red Bullu roušku Mercedesu poté, co si Horner svou vlastní zapomněl.

Nahromaděný hněv, rozčarování a obrovská rivalita jakoby se během příprav na nový ročník formule 1 vypařily. „Myslím, že loňská sezona je dobře zdokumentována. Možná máme jiné názory na Abu Dhabi. Veškerá pozornost se nyní ale upíná na rok 2022.

Myslím, že vloni to bylo úžasná bitva od prvního do posledního závodu a hodně to pomohlo popularitě celého sportu, čísla mluví jasně. Doufám, že letos to bude stejně vzrušující, v ideálním případě o něco klidnější.

Do boje o titul by se letos mohly přidat další týmy, nyní je to možné. Změna pravidel je asi ta největší za posledních 40 let, takže proč ne? Auta jsou jiná, ale řekl bych, že soutěživost a rivalita mezi všemi je pořád stejná,“ uvedl Horner.

Šéf Mercedesu Toto Wolff souhlasil se slovy svého loňského soka z Red Bullu. „Vloni to bylo občas divoké, až brutální. V sázce je ale hodně, je to mistrovství světa formule 1 a bojuje se jak na trati, tak mimo ni.

Jako šéf týmu musíte hájit své zájmy, zvlášť, když bojuje o titul. Ano, občas to vede ke zhoršení vztahů a kontroverzím, ale taková už je F1. Je to obor, ve kterém jsme se rozhodli pracovat, zda mě to baví? Nevím, ale je to součást mé práce,“ uzavřel Wolff.