Vývojáři hry F1 2020 musí bojovat s podváděním v online závodech

Nová hra F1 2020 čelí celé řadě podvodů, hacků a zneužití na jiných platformách. Informace o hře poskytovali členové komunity, kteří jsou frustrovaní stavem, ve kterém se zdá, že vývojáři ignorují očividné podvádění.

Štítky: F1 2020 F1 Esports Hra Zveřejněno 15. 07 2020 — Jiří Košta

Podvádění v závodění nemusí ovlivnit každého, ale jakmile se jedná o online závody a time trialy, může nastat velký problém. Ti nejlepší se totiž jsou vybíráni týmy z F1 Esports, které samozřejmě chce nejlepší jezdce, nikoliv podvodníky.

V následujícím videu, které můžeme vidět je zcela zřejmé, že si závodník hráč upravil grip svých pneumatik. Výsledkem je, že jezdec nemá problémy s trakcí, s rychlostí v zatáčkách a s brzdnými zónami. Díky upravenému gripu se několik jezdců posunulo v tabulkách až o tři vteřiny dopředu. Největší rozdíl pak dělají rychlostní pokusy na mokru, kde je menší přilnavost.

Dalším problémem je, že vývojáři hry Codemasters se řešením podvodů příliš nezabývají. Výsledky jsou tak mnohdy zkreslené a irelevantní. Samotná hra se stále potýká s problémy v online závodech, které “shazují” hru nebo zobrazí obrazovku načítání.

Nejsmutnější na podvodech je ale to, že se autor videa chlubí tím, že vytvořil už několik podobných podvodů i pro platformy F1 2019 a F1 2018.