Vyprodaný Hungaroring startuje modernizaci

Hungaroring oznámil rozsáhlý plán přestavby zařízení na trati, která hostí formuli 1 od roku 1986.

Štítky: GP Maďarska Hungaroring Zveřejněno 8. 12 2022 — Jiří Košta

Majitelé zároveň prozradili, že vstupenky na den závodu Velké ceny Maďarska příští rok jsou již vyprodány. Prodej 100 000 vstupenek na nedělní akci během sedmi měsíců před akcí odráží silný nárůst zájmu. Do dubna trvalo, než se letos vyprodaly vstupenky na závodní den.

Současná smlouva okruhu na pořádání závodů F1 končí v roce 2027. Okruh oznámil „program strategického rozvoje“, který se zpočátku zaměří na přestavbu inženýrské infrastruktury, jako je zásobování vodou a kabeláž v celém areálu, a také na vytvoření nových budov, jako je přijímací hala, řídicí centrum a zákaznickou oblast.

Prezident okruhu Zsolt Gyulay řekl, že Hungaroring prakticky čeká na tento okamžik od roku 2010, aby prošel tak rozsáhlou renovací. Předchozí aktualizace tratí za poslední desetiletí včetně bezpečnostních vylepšení a obnovy povrchu v roce 2016.

Gyulay věří, že přestavba je nezbytná pro zajištění toho, aby maďarská trať zůstala atraktivním místem pro F1. „

Když vidíme procesy probíhající ve F1 a nově přidané tratě, nestačí to, tohle je opravdu předposlední okamžik, kdy můžeme začít pracovat,” řekl.

„Vidíme, že mezi mnoha „univerzálními“ tratěmi jsou tradiční lokality podobné té maďarské stále cennější a blízkost Budapešti bude pro Hungaroring vždy úžasným lákadlem.“

V posledních sezonách se do kalendáře F1 připojilo několik nových závodů, které nabízejí stále vyšší standardy, poznamenal Gyulay.

„Nesmíme ignorovat, že infrastruktura nových tratí nabízí mnohem vyšší úroveň služeb než ta naše. Díky programu strategického rozvoje jim budeme moci v dohledné době konkurovat, což nám umožní udržet tu sérii F1.”

Nebyl uveden žádný časový plán pro dokončení modernizací a nedojde k žádným změnám v současném uspořádání trati, které bylo naposledy revidováno v roce 2003.

Elektromobily Mercedes-AMG by mohly mít autonomní režim pro drifty