Vypadá to na těsnou bitvu, těší se Vettel

Pilot Ferrari v pátečním odpoledním tréninku obsadil druhé místo a podle jeho předpokladů můžeme čekat těsnou bitvu i ve zbytku závodního víkendu.

Štítky: Ferrari GP Maďarska Sebastian Vettel Zveřejněno 28. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Čtyřnásobného šampiona porazil jen Daniel Ricciardo, naopak Mercedes trochu ztrácel. „Myslím, že to vypadá velmi těsně. Vždycky je těžké vědět, co čekat, protože pátek je odlišný příběh. Ale na čele by to mělo být těsné, takže to bude zábava. Ráno jsem se nedokázal dostat do správného rytmu, ale odpoledne to bylo lepší,“ těšilo Němce.

Podle něj má před sebou Ferrari práci, kterou přes noc musí odvést, základní kámen úspěchu už ale prý byl položen. „Zkusili jsme si trochu pohrát s autem a nastavením. Zkusili jsme nějaké věci, které nám ukázaly směr, takže bychom měli vědět, co zítra dělat.“

Vettel se také vyjádřil k pravidlu ohledně regulace množství oleje. Ten totiž některé týmy údajně spalovaly spolu s palivem, čímž získávaly vyšší výkon. Možná to byl i případ Ferrari. Vettel něco takového odmítá, zvýšená pozornost konkurence ho ale těší, protože svědčí o tom, jak moc se Scuderia zlepšila.

„Myslím, že je to svědectví skvělé práce na autě. To vzniká, když se lidé na vaše auto začnou dívat z jiného úhlu pohledu a snaží se váš vůz zakázat, než aby ho jen ignorovali. To je pro nás dobré, můžeme na sebe být pyšní a neměli bychom se tím nechat rozptylovat,“ dodal Němec.

Diskuse k článku

Napsat komentář