Výměna převodovky bude Hamiltona stát pět míst na startu!

Převodovka Lewise Hamiltona nevydržela předepsaných šest podniků. V důsledku toho úřadující vicemistr obdrží na startu Grand Prix Rakouska penalizaci pěti míst, do závodu tak odstartuje nejlépe jako šestý.

2 Štítky: Lewis Hamilton Technika Zveřejněno 7. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Zajímavostí bezpochyby je tvrzení Mezinárodní automobilové federace, podle kterého tým o problému věděl už od úterý. Tehdy totiž zjistil, že převodovka, se kterou Hamilton absolvoval závod v Baku, je poškozená a rozhodl se preventivně k její výměně. Tuto skutečnost oznámil FIA těsně před úterním polednem.

Nejedná se přitom o jediný problém technického rázu, kterému musí v Rakousku Hamilton čelit. Ve druhém tréninku musel Mercedes v jeho voze vyměnit zapalovací svíčku. Naštěstí pro Brita se jednalo o starou pohonnou jednotku z prvních čtyř závodů, kterou už letos neplánuje použit a která je na konci své životnosti.

Ihned po oznámení se objevily dohady, zda za poškozením převodovky nestojí náraz Sebastiana Vettela do vozu Mercedesu z Grand Prix Ázerbajdžánu. Německo-britská stáj tuto teorii ale vzápětí vyvrátila.

Upozornění pro uživatele tipující v naší celoroční soutěži: Nezapomeňte, že svoje tipy můžete (právě s ohledem na Hamiltonovu penalizaci) upravovat až do začátku třetího (sobotního) tréninku.

Během GP Rakouska můžete tipovat a vyhrát lístky na závody tahačů

Diskuse k článku

2 komentáře: “Výměna převodovky bude Hamiltona stát pět míst na startu!”

  1. Jirx napsal:

    Taky si myslím že to zvládne do top 3 i z horšího než 6. místa.

    Itimi:
    Ach..tak v závode len prežiť 1. zákrutu. Čítal som žeby malo pršať tak snáď ani víťazstvo nieje stratené :/

  2. Itimi napsal:

    Ach..tak v závode len prežiť 1. zákrutu. Čítal som žeby malo pršať tak snáď ani víťazstvo nieje stratené :/

Napsat komentář