Vylepšený pohon od Renaultu stále nedává Red Bullu potřebnou rychlost na rovinkách

Red Bull sice vyhrál svůj letošní první závod, ale ví, že pořád na Mercedes nestačí. Hlavní ztrátu vidí stále na straně pohonné jednotky.

2 Štítky: Pohonné jednotky Red Bull Renault Zveřejněno 10. 06 2014 — Jan Pastorek

Red Bull sice vyhrál svůj letošní první závod, ale ví, že pořád na Mercedes nestačí. Hlavní ztrátu vidí stále na straně pohonné jednotky.

Ricciardo dokázal v Kanadě předjet Rosberga na trati, ale to protože měl jeho mercedes technické potíže s KERS a brzdami.

„Řekněme si to na rovinu, nejrychlejší auto byl mercedes,“ potvrdil šéf Red Bullu Racing Christian Horner. „Měli své potíže, ať už byly jakékoliv. My jsme měli své potíže v jiných fázích sezóny. Tento víkend byli velmi, velmi silní.“

Aby mohl Red Bull být vyrovnaným soupeřem Mercedesu, potřebuje zrychlit.

„Ještě máme hodně práce,“ pokračoval Horner. „Myslím, že jsme ve srovnání s Force Indií nebo Williamsem byli na rovinkách o 12-15 km/h pomalejší, a v tom se musíme zlepšit.“

Tento deficit přisuzuje Red Bull pohonné jednotce od Renaultu, která sice v Kanadě jela letos poprvé na svůj maximální výkon, ale pořád na německou jednotku hodně ztrácela.

„Pro Renault je to velká motivace, že jsme získali dvojité pódium, první vítězství v roce. Je to fantastický výkon. Musíme se dál snažit a tu ztrátu zmenšovat, protože je pořád významná,“ dodal Horner.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Vylepšený pohon od Renaultu stále nedává Red Bullu potřebnou rychlost na rovinkách”

  1. Esprit napsal:

    A na modelech to taky vypada lip 😛

  2. Esprit napsal:

    No neni jednoduchy dodavat motory pro RB co? Rvou do toho miliony a kdyz to nedaji… No dostavaji slusnej kartac. Podobne s Pirelli, ale ti zas s uspechem delaji co se po nich chce a museji celit hodne negativni kritice. Pritom je to asi nestoji malo. Bridgestone byl v uplne jine pozici. Mimochodem jsem nikdy nechapal, proc bridgestone ma tak maly drobny logo. Jako marketak jsem vzdycky videl pred sebou obrovsky good year + a pirelli to pochopilo. Michelin taky tam cosi pidimidi. No jo asi jim tam chybel nekdo tak osvicenej jako ja 💡 :mrgreen:

Napsat komentář