Vylepšený motor Renaultu bude, byť možná nevyužitý

Renault do amerického Austinu přiveze novou specifikaci svých pohonných jednotek, a to navzdory riziku, že zákazníci Red Bull a Toro Rosso ji vůbec nevyužijí. Renault se pravděpodobně v nejbližších týdnech dohodne na ukončení spolupráce s Red Bullem, přesto práce na vývoji neutichají. Francouzský výrobce oznámil, že novou specifikaci motoru vylepšenou pomocí žetonů, přiveze do USA…

2 Štítky: Pohonné jednotky Red Bull Renault Zveřejněno 24. 09 2015 — Marie Tomšíková

Renault do amerického Austinu přiveze novou specifikaci svých pohonných jednotek, a to navzdory riziku, že zákazníci Red Bull a Toro Rosso ji vůbec nevyužijí.

Renault se pravděpodobně v nejbližších týdnech dohodne na ukončení spolupráce s Red Bullem, přesto práce na vývoji neutichají. Francouzský výrobce oznámil, že novou specifikaci motoru vylepšenou pomocí žetonů, přiveze do USA bez ohledu na to, zda se ji týmy rozhodnou použít, a to s ohledem na nevyhnutelné penalizace poklesu míst na startu. Původní termín byla GP Ruska. Renault sice bude mít novou pohonnou jednotku připravenou dříve, ale díly nebudou dostatečně otestovány.

„Měli jsme v plánu představit novou specifikaci pohonné jednotky v Soči, ale to se ukázalo jako nereálné. Práce stále probíhají, ale chybí nám dostatečné ověření. Před zavedením každé změny musíme zaručit její spolehlivost, a to může nějakou dobu trvat. Oba piloti Red Bullu překročili své limity pro letošní sezónu, a to znamená, že v případě nasazení nového motoru musí počítat s penalizacemi,“ řekl Remi Taffin.

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že bude muset přemýšlet o tom, jestli budou chtít novou pohonnou jednotku v tomto roce vůbec použít.

Renault na to reagoval: „Po nasazení vylepšené specifikace budou muset obětovat deset míst na startu, takže to musí zvážit. V případě, že se rozhodnou odmítnout nové díly, budeme to respektovat, ale zároveň komponenty zůstanou k dispozici.“

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Singapore, #3 Daniel Ricciardo (AUS, Infiniti Red Bull Racing), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

2 komentáře: “Vylepšený motor Renaultu bude, byť možná nevyužitý”

 1. vocho67 napsal:

  Bylo by divné, kdyby ten motor minimálně v jednom případě nevyzkoušeli.
  Nemají o co přijít.
  Mimo to, po nedělním výsledku jim Mercedes bude nakloněn ještě míń a v případě, že motor bude dobrej, maji o čem přemýšlet.
  Když Renault opravdu nový pohon přiveze, bude nepochybně výrazně lepší.
  (Nasazovat nějaké drobné vylepšení nemá význam.)

 2. INF_11 napsal:

  + pomáhali by jim nový motor zajezdit 🙂 Ta nevraživost, co tam ze strany RB je, jim to nedovolí. (nemluvě proč by testováním pomáhali své konkurenci od příští sezóny)

Napsat komentář