Vylepšení Red Bullu pomohla jen Verstappenovi

Zatímco Max Verstappen si pochvaluje úpravy na svém voze, Daniel Ricciardo stále ztrácí.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Španělska Max Verstappen Zveřejněno 14. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Stejně jako ostatní týmy i Red Bull přivezl do Španělska velká vylepšení, která mu měla pomoci dotáhnout se na Ferrari a Mercedes. To se nakonec povedlo jen zčásti. Verstappen se kvalifikoval jako pátý se ztrátou šesti desetin (během posledního závodu to byla vteřina a půl). Ricciardo však ztratil více než vteřinu.

„Rozhodně jsme se posunuli vpřed,“ tvrdí Verstappen. „Celý víkend jsme s ohledem na vylepšení hledali správné vyvážení, ale v kvalifikaci jsme to, myslím, trefili. Podle mého byl vůz v kvalifikaci vůbec nejlepší za celý víkend, takže jsem šťastný, byla to dobrá kvalifikace. Zmenšit ztrátu z více než jedné vteřiny na šest desetin je ohromný krok dopředu. Teď potřebujeme dál vyvíjet vůz a uvidíme, co dostaneme z motoru, ten kontrolovat nemůžeme. Ale jsme teď více pozitivní.“

V čem je podle Nizozemce současný vůz lepší? „Myslím, že ve všem. Má lepší vyvážení od vjezdu, přes průjezd a výjezd ze zatáčky. Je teď stabilnější a můžu na to víc tlačit, což se v sobotu ukázalo. Vyvážení je dobré, potřebujeme už jen získat více přítlaku. Když se ale podíváte na poslední sektor, byl jsem třetí nejrychlejší, což dokazuje, že jdeme dobrým směrem.

Je snazší zrychlit pomalé auto a snížit ztrátu. Museli jsme něco dělat, protože 1,5 vteřiny bylo hodně. Teď je to šest desetin. Bude těžké je stáhnout, ale pracujeme na tom,“ dodává odhodlaně Max Verstappen.

Na druhé straně garáže však zdaleka není tak veselo a jindy usměvavý Daniel Ricciardo má před nedělním závodem vrásky na čele. „Nečekali jsme, že tady budeme na pole position, i když bychom byli rádi. Co ale vidím já, je to, že jsem stále sekundu od vítěze. Max je blíže, ale my stále musíme ještě kousek najít.

Byl jsem celkem konkurenceschopný, ale ztrácel jsem v posledním sektoru, takže musím pochopit, proč se tak dělo. Jinak myslím, že v prvním a druhém sektoru jsme konkurenceschopní. Mercedes a Ferrari jsou ale stále o krok nebo dva napřed. Musíme dál pracovat,“ říká Daniel Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář