Měl toho dost

Výkony McLarenu málem ukončily Buttonovu kariéru

Štítky: Jenson Button McLaren Zveřejněno 13. 12 2015 — Marie Tomšíková

Pilot McLarenu Jenson Button zvažoval konec kariéry na konci sezony 2015. Tento rok byl pro celý tým z Wokingu noční můrou. Dokazuje to jedno z nejhorších umístění v Poháru konstruktérů za celou historii týmu, a to deváté místo. Zároveň McLaren prodloužil sérii sezon, ve kterých se mu nepovedlo ani jedou vyhrát. Naposledy se to podařilo Buttonovi v GP Brazílie 2012.

Britský pilot získal letos pouze šestnáct bodů, a to znamená nejhorší výsledek od roku 2008. Nicméně nejen nové cíle zaujaly Buttona i Alonsa, a tak se jezdecká sestava nezmění. “Loni jsem si nebyl úplně jistý, zda chci pokračovat, ale neměl jsem jinou možnost. Letos jsem to bral úplně jinak. Přiznávám, že tam byl okamžik, kdy jsem pochyboval. Pokud příští rok zůstaneme na stejné úrovni jako letos, tak to nebude příjemné.”

Tým McLaren-Honda se před začátkem letošní sezony rozhodl angažovat dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa, a tak musel Button bojovat o místo s mladým Magnussenem. Nakonec to byl Magnussen, který klesl na pozici rezervního pilota. Letos mu nebyla prodloužena smlouva, a tak u týmu končí.

Důvodem, proč Button zvažoval odchod, měly být pochybnosti o výkonnosti Hondy. “Když jsem se rozhodoval, zda chci zůstat, tak jsem strávil hodně času s inženýry i s Ronem. Probírali jsme spoustu nových nápadů ohledně aerodynamiky. Na další sezonu se dívám s vědomím, že se můžeme hodně zlepšit, a to my potřebujeme,” tvrdí Brit.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Spain, #22 Jenson Button (GBR, McLaren Honda), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář