Komisaři, který rozhodoval o Verstappenově trestu, vyhrožují smrtí

Kolem sportovních komisařů, kteří udělili trest Maxu Verstappenovi v závěru Grand Prix Spojených států amerických, je hodně rušno. Asi nejhůře je na tom Mika Salo, kterému je dokonce ze strany nizozemských fanoušků Verstappena vyhrožováno smrtí.

1 Štítky: Mika Salo Zveřejněno 26. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Verstappen v závěru GP USA obdržel kontroverzní penalizaci za předjetí Kimiho Räikkönena. O té rozhodlo trio komisařů ve složení Radovan Novák, Mika Salo a Garry Connelly. Posledně jmenovaný byl přítomen už vloni v Mexiku, kde byl Verstappen rovněž penalizován, následkem čehož byl odveden ze stupňů vítězů – stejně jako v Austinu letošního roku. Verstappen komisaře označil za „zaujatého idiota a mongola“.

Mika Salo zase na sociálních sítích zveřejnil video s důkazem o zkrácení trati, podle kterého komisaři pilota Red Bullu potrestali. Zřejmě proto teď musí čelit výhrůžkám smrtí. A tak se zdá, že nejlépe z celé situace vyšel český sportovní komisař Radovan Novák.

„Obdržel jsem výhrůžky smrtí, převážně z Nizozemska,“ přiznal v průběhu týdne po klíčovém závodu Mika Salo. „Výhrůžky vůči mojí osobě nebo dalším členům jury by neměly být tolerovány.“ Tento Fin závodil ve formuli 1 mezi roky 1994-2002. Sportovního komisaře dělá už několik let. Za verdiktem komisařů si stojí.

„Bylo to tvrdé, ale pravidla jsou pravidla. Ta jasně říkají, že pokud pilot získá vyjetím mimo dráhu výhodu, bude penalizován. Max byl za Kimim a po zatáčce, díky zkrácení, před ferrari. Situace je jasná,“ tvrdí dále Salo.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Komisaři, který rozhodoval o Verstappenově trestu, vyhrožují smrtí”

  1. Mansell napsal:

    Na druhé straně mně zaráží jak je možné, že těch přejezdů přes čáru bylo tolik a obviněných a potrestaných tak málo. Vadí mně nekonzistetnost rozhodování.
    Ale faktem je, že je to fanatismus, stačí si vzpomenout jak Kubica udělal chybu za volantem Fabie a polaci z čechů dělali skoro krvelačné stvůry.

Napsat komentář