Vyhrál, ale i tak se Verstappen zlobil: tohle už nikdy neuděláme

Max Verstappen si v kvalifikaci na GP Rakouska zajistil čtvrtou pole position v sezoně a třetí v řadě. I přes získání prvního místa na startovním roštu pro zítřejší závod je pilot Red Bullu nespokojen se strategií svého týmu…

Štítky: GP Rakouska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 3. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Verstappen do druhých pokusů v Q3 vyjel jako první, což dalo soupeřům za ním možnost využít aerodynamického splitstreamu a málem to Holanďana stálo pole position, jelikož druhý Norris ztratil pouhých 0,048s!

„V jednom kole se může stát hodně věcí. Je rozhodně fajn získat tady v Rakousku další pole position, byl bych ale radši, kdybychom příště v Q3 už takhle neriskovali. Poslední část kvalifikace se nám zkrátka nepovedla.

Z boxů jsem vyjel jako první a řekl jsem si: ‚Jsi první, tak to prostě nějak zvládni!‘. Nečekal jsem ale, že ztratím tolik času na rovinkách. Je pozitivní, že nám to i tak vyšlo a alespoň víme do budoucna, co máme a nemáme dělat. Vím, že tohle ale už nikdy neuděláme,“ zhodnotil kvalifikaci Verstappen.

Bez ohledu na výsledek byl Verstappen nadšený, že viděl fanoušky na okruhu Red Bull Ring. Holanďanovi zde fandí velké množství lidí a tribuny se de facto zbarvily do oranžova.

„Bylo velmi příjemné vidět zde tolik fanoušků. Myslím, že se nic nedělo, nebyla ještě ani odstartována kvalifikace a oni si tancovali a skákali na trávníku. Je to skvělé, po roce a půl můžeme konečně závodit v tak elektrizující atmosféře.“

Druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez do zítřejšího závodu odstartuje ze třetího místa, jde o nejlepší kvalifikační výsledek Mexičana na zdejším okruhu.

„Doposud to byl docela náročný víkend. Hodně jsme pracovali na celkové rovnováze našeho vozu. Auto jsme hodně poupravovali a pracovali na detailech, takže to zkrátka nebylo snadné, jestli mě chápete…

Získat třetí místo na startu byla velmi tvrdá práce, tvrdší, než si umíte představit. Nakonec máme pro zítřek skvělou výchozí pozici a věřím, že máme lepší tempo v závodě než v kvalifikaci. Uvidíme, jak to zítra dopadne,“ zhodnotil Pérez.