Výchova Jose Verstappena: Po nepovedeném závodě nechal syna jít pěšky domů

Že je Jos Verstappen velmi svéráznou osobou, o tom není třeba diskutovat. Vždyť v minulosti byl tento bývalý pilot F1 obviněn z domácího násilí, údajně dokonce autem najel do svojí bývalé přítelkyně. Podobně svérázné metody praktikoval i u výchovy svého syna Maxe.

Štítky: Jos Verstappen Max Verstappen Zveřejněno 3. 01 2020 — Lukáš Štěrovský

S historkou se před loňskou Velkou cenou Ruska vytasil samotný pilot Red Bullu. Ke všemu mělo dojít v roce 2012, když Maxovi bylo 15 let a v motokárách závodil poblíž italské Neapole. „Ten závod jsem měl snadno vyhrát. V prvním kole mě někdo předjel, hned v dalším jsem mu to chtěl oplatit,“ popsal Max.

„Zkusil jsem to ve velmi rychlé zatáčce, druhý jezdec mě neviděl a srazili jsme se. Můj otec tehdy velmi tvrdě pracoval a já vše zahodil. Byl hodně naštvaný a nemluvil se mnou. Na cestě domů, asi osm kilometrů před koncem, něco řekl a začali jsme se hádat.“

Podle Nizozemce pak jeho otec zastavil na čerpací stanici a vyhodil jej z dodávky s tím, že domů si má dojít pěšky. Maxovi nezbývalo než zavolat svojí matce, aby ho vyzvedla, s Josem spolu pak nepromluvili celé týdny.

I přesto se zdá, že mu otcovy metody nevadí. „V F1 mě nikdy nic nepřekvapilo, protože nikdo na mě nebyl tak tvrdý jako můj táta,“ má jasno Max Verstappen.

View this post on Instagram

Ready to roll

A post shared by Max Verstappen (@maxverstappen1) on

Diskuse k článku

Napsat komentář