Nový vůz Mercedesu bude radikálně odlišný a inspirovaný Red Bullem

Takové je tvrzení německého magazínu Auto Motor und Sport. Mercedes by se tímto krokem chtěl vypořádat s problémy, které se objevují na voze letošním.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 18. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože při pohledu na výsledkové tabulky lze říci, že Mercedes má letos nejrychlejší auto, situace je ve skutečnosti o něco komplikovanější. Vůz německé stáje je sice rychlý, ale nedokáže za všech situací dostat pneumatiky do provozního okna a je citlivý na nastavení. Proto je možné, že Mercedes v příštím roce přijde se zcela novým konceptem, jak píše německý magazín Auto Motor und Sport.

Úřadující šampioni by prý rádi napodobili filozofii Red Bullu s vysokou světlou výškou na zadní nápravě, která se směrem dopředu výrazně zmenšuje. „Byla by to totální změna konceptu,“ tvrdí nejmenovaný inženýr. „Vyžadovalo by to úplně jinou podlahu a difuzor. A tak výrazné změny znamenají riskování zpomalení vývoje.“

Že sám Mercedes není se svým letošním vozem úplně spokojený, to potvrzují slova technického šéfa Jamese Allisona: „Není to špatný stroj. Ale měli bychom radši auto, z nějž je na závodní dráze snazší dostat vše. Změny, které můžeme udělat letos, už jsme provedli. Doufáme, že pro příští rok přijdeme s něčím mírně temperamentnějším,“ dodává Allison.

Předstartovní hemžení…. #Mercedes #adrenalin

Příspěvek sdílený GPF1 (@gpf1cz),

Diskuse k článku

Napsat komentář